Zriadili sme ukrajinské ambulantné centrum

Zriadili sme ukrajinské ambulantné centrum

Od pondelka 11.4.2022 je u nás otvorená ambulancia pre utečencov z Ukrajiny, kde im poskytneme ambulantné vyšetrenie a predpíšeme lieky.
 
Ambulancia bude fungovať v pracovné dni v priestoroch Ambulancie pohotovostnej služby v lôžkovej časti na -1. poschodí, ktoré sú v tom čase nevyužité.
 
⏰Ordinačné hodiny
▶pondelok, streda, piatok ▶8.00 – 15.00. (aktualizované 30.5.2022)
 
☎️ Kontakt: +421 48 414 6666
 

Na ambulancii budú ordinovať lekári nemocnice, ktorí sú pôvodom z Ukrajiny. Odbúra sa tak problém s jazykovou bariérou.

Úlohou ambulancie bude zistiť anamnestické údaje o zdravotnom probléme pacienta, vysvetliť mu ďalší postup, prípadne odoslať na ďalšie vyšetrenie. V prípade, že pacient berie pravidelne lieky, bude možné si ich tu dať predpísať.
Ambulancia uľahčí odídencom prístup k špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti, zároveň sa však nebudú zvyšovať počty pacientov na ostatných ambulanciách nemocnice.

Veríme, že tento krok zjednoduší proces manažmentu pacientov z Ukrajiny. Od vypuknutia konfliktu vo februári, až doteraz, sme v nemocnici na urgentnom príjme ošetrili 42 pacientov ukrajinskej národnosti, špecializované ambulantné ošetrenie potrebovalo 32 a piati boli hospitalizovaní. Toto sú zatiaľ počty, ktoré dokážeme bez problémov zvládnuť a nijakým spôsobom neobmedzujú poskytovanie starostlivosti ostatným našim pacientom,“ informovala Ing. Miriam Lapuníková, MBA, riaditeľka nemocnice.


Je potrebné, aby sa pacienti preukázali dokladom o oprávnení na poskytnutie zdravotnej starostlivosti (preukaz cudzinca žiadajúceho o poskytnutie dočasného útočiska), alebo dokladom o tolerovanom pobyte („odídenec“). V uvedených prípadoch majú pacienti nárok na čiastočne hradenú zdravotnú starostlivosť.

———————————————————————————

Цент амбулантної допомоги для українців

Графік роботи:

Понеділок 8.00-15.00

 

Середа 8.00-15.00

 

П’ятниця 8.00-15.00

  • Загальне обстеження у спеціалістів.
  • Ліки на рецепт.
image_pdfimage_print