Zdravotníci z FNsP F. D. Roosevelta si zmerali sily na futbalovom trávniku

Domov / Uncategorized @sk / Zdravotníci z FNsP F. D. Roosevelta si zmerali sily na futbalovom trávniku
Zdravotníci z FNsP F. D. Roosevelta si zmerali sily na futbalovom trávniku

Zdravotníci z FNsP F. D. Roosevelta si zmerali sily na futbalovom trávniku

Pred minulým víkendom si na umelom trávniku pod Filozofickou fakultou UMB zmerali svoju rýchlosť, vytrvalosť a presnú mušku lekári a ostatní zdravotníci z FNsP F.D. Roosevelta.
Futbalový turnaj sa s občasnými prestávkami koná začiatkom leta už takmer tri desaťročia. Jeho prvý ročník zorganizoval ešte v začiatkoch svojej kariéry chirurga profesor Peter Kothaj, ktorý si v skvelej forme zahral aj tento rok.
Chirurgovia, anestéziologovia, urológovia, rádiologóvia a ortopédi spolu s kardiológmi zo Stredoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb vytvorili šesť tímov. Najlepšie si počínali anestéziológovia, za nimi skončil tím rádiológov a tretie miesto obsadili medicínsky kolegovia zo SÚSCCH, a.s. „S oduševnením si zahrali lekári od najmladších ročníkov až po pevných hráčov, ktorí už desaťročia nesklamali a reprezentovali svoje oddelenie,“ uvádza MUDr. Barbara Marková, jedna z organizátoriek turnaja. „Počasie nám prialo, guláš bol výborný, atmosféra pozitívna,“ dodala lekárka.

Nezaháľala ani nežnejšia časť zdravotníckeho personálu nemocnice, ktorá hráčov výdatne povzbudzovala. „Najlepší fanklub mal urologicky tím, kde sestričky povzbudzovali tak, že na povzbudzovanie súpera si bolo treba zobrať mikrofón,“ približuje MUDr. Marková. Fanúšikovia sa počas prebiehajúcich zápasov občerstvili čerstvo navareným gulášom. Futbalom sa naopak nenechali rušiť detičky našich zdavotníckom, ktorým rodičia vytvorili kútik na hranie.

futbal kothaj290
futbal3 290
futbal290
IMG 0323
image_pdfimage_print