Zdravotníci podávali dobro ďalej

Zdravotníci podávali dobro ďalej

Zbierka zdravotníkov, ktorú iniciovalo oddelenie infektológie bola úspešne zrealizovaná. Zdravotníci sa počas septebra a októbra 2022 mohli interne pripojiť ku zbierke školských potrieb pre deti z mestského zariadenia KOTVA. Do zbierky sa zapojilo niekoľko oddelení a jednotlivcov z radov zamestnancov nemocnice. Hlavným cieľom zbierky bolo podať dobro, ktoré nielen tím infekčného oddelenia pociťovalo počas ťažkých dní pandémie od pacientov a Banskobystričanov.


Počas pandémie sme dostávali od Banskobystričanov veľa darov, aby sme vládali fungovať celé dni aj noci. Dobrí ľudia nám boli vďačí za našu prácu a snažili sa nám ťažké chvíle spríjemniť, za čo sme im veľmi vďační. Chceme však ukázať, že aj my sme ľudia a dokážeme pomocnú ruka podať tam, kde ju niekto potrebuje. Rozhodli sme sa preto vyhlásiť v nemocnici zbierku školských potrieb pre deti zo zariadenia KOTVA. Do zbierky sa zapojilo mnoho zdravotníkov a zamestnancov nemocnice, čo mi ukazuje naozaj dobrosrdečnosť našich kolegov. Touto zbierkou to však nekončí. Chceme pomáhať ďalej a podávať pomocnú ruku tak, ako to len bude možné. Chceme preto osloviť aj ostatných, pokiaľ je to možné a viete pomôcť, tak sa opýtajte vašich blízkych či niečo nepotrebujú. Spýtajte sa organizácií vo vašom okolí, ľudí z útulkov alebo sociálnych zariadení, či nepotrebujú pomoc. Dobro je potrebné šíriť a my v tom chceme pokračovať.“ dodáva MUDr. Diana Vološinová, primárka oddelenia infektológie.


Zbierku iniciovala MUDr. Vološinová a zrealizovalo občianske združenie Lionc club LEA, Banská Bystrica, ktorého súčasťou je aj pani primárka.

image_pdfimage_print