Zamestnanci nemocnice budú môcť načerpať nové sily pri kondičnom cvičení na trampolínach

Domov / Nezaradené / Zamestnanci nemocnice budú môcť načerpať nové sily pri kondičnom cvičení na trampolínach
Zamestnanci nemocnice budú môcť načerpať nové sily pri kondičnom cvičení na trampolínach

Zamestnanci nemocnice budú môcť načerpať nové sily pri kondičnom cvičení na trampolínach

Ukážkovú hodinu kondičného programu, ktorý patrí medzi svetové jednotky v skupinovom cvičení, zorganizoval zamestnávateľ a predstavitelia Jumping Fitness World Federation (JFWF) v piatok 24.1.2014 v priestoroch návštevnej haly nemocnice.
Otvorenú hodinu viedla majsterka sveta v JumpigFit, Lila Katona z Maďarska. Zamestnanci si mohli pod jej vedením zacvičiť na pätnástich trampolínach, ktoré na tento účel zapožičala jumpingová federácia.
Z prostriedkov sociálneho fondu plánujeme niekoľko kusov trampolín zakúpiť. Máme už vyhradené priestory, v ktorých chceme tento kondičný program bezodplatne zabezpečiť v rámci regenerácie pracovnej sily našim zamestnancom. Z radov našich zamestnankýň sú už vyškolené dve certifikované cvičiteľky. Zatiaľ začneme s cvičením jedenkrát týždenne.
V prípade záujmu našich zamestnancov počet hodín rozšírime. Zdravotnícki zamestnanci sú počas svojej práce vystavení veľkej zodpovednosti a tlaku. „Týmto programom by sme im radi poskytli možnosť uvoľniť sa a načerpať energiu. Relax tak majú zabezpečený hneď po práci a pod jednou strechou“, približuje Miriam Lapuníková, ekonomická námestníčka nemocnice.

„JumpingFit je jednoduché cvičenie, ktoré má priaznivý vplyv na organizmus a prospieva celému telu, pričom šetrí pohybový aparát, kĺby a chrbticu“, upresňuje účinky cvičenia prezident JFWF Miroslav Ambruš.

Predpokladáme, že jumping osloví všetky vekové kategórie. Naďalej rokujeme s Filolzofickou fakultou UMB o zazmluvnení plávania pre našich zamestnancov v priestoroch ich plavárne počas pracovných dní. V minulom roku mali možnosť ísť si zaplávať počas víkendu. Ak si zamestnanci z tejto ponuky nevyberú, majú možnosť ešte využiť na podporu svojho zdravia Relax kupóny, ktoré v hodnote 12,48 EUR štvrťročne dostáva každý zamestnanec nemocnice.

image_pdfimage_print