ZÁKAZ NÁVŠTEV OD 27.9.2021

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciu v banskobystrickom kraji a oznámením Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, B. Bystrica o zvýšenom výskyte chrípky a ostatných akútnych respiračných ochorení Vám oznamujeme, že dňom

⚠ 27.9.2021 platí zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach FNsP FDR ⚠

👉Vážení pacienti, príbuzní, návštevy, uvedomujeme si, že návšteva blízkych je pre pacienta počas hospitalizácie veľmi dôležitá a prispieva k jeho psychickej pohode. Našou úlohou je však zabezpečiť bezpečnosť pacientov aj našich zdravotníkov. Pri súčasnej epidemiologickej situácii, je obmedzenie pohybu osôb po nemocnici jedným zo štandardných opatrení.

👉 Prosíme Vás o rešpektovanie tohto nariadenia, ako aj o rešpektovanie výzvy poverených osôb nemocnice na preukázanie sa požadovaným potvrdením.

VÝNIMKU ZO ZÁKAZU NÁVŠTEV MAJÚ:

1⃣ kňazi za účelom podávania sviatosti pomazania ťažko chorým a umierajúcim,
2⃣ príbuzní osôb, ktorým je poskytovaná paliatívna starostlivosť, sú ťažko choré a umierajúce.
3⃣ v mimoriadnych prípadoch môže výnimku zo zákazu návštev udeliť prednosta kliniky alebo primár oddelenia.

❗ Pre tieto osoby platí výnimka zo zákazu návštev len ak:

▶ sú kompletne očkovaní,
▶ prekonali COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami,
▶ preukážu sa negatívnym PCR testom nie starším ako 72 hodín od odberu,
▶ preukážu sa negatívnym výsledkom antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 24 hodín od odberu

✅ Poverená osoba v zdravotníckom zariadení je oprávnená vyžadovať od návštev doklad o vyššie uvedených skutočnostiach a aj doň nahliadnuť

V nemocnici naďalej platia všeobecné opatrenia :

✔obmedzený celkový počet osôb v miestnosti
✔dodržiavanie R – O- R (hygiena rúk, dodržiavanie odstupu, prekrytie horných dýchacích ciest).

☝️Osoby, ktoré majú povolené návštevy zdravotníckeho zariadenia sú povinné dodržiavať protiepidemické opatrenia nemocnice.