Za liečbu pacientov s cievnou mozgovou príhodou získal tím stroke centra prestížne medzinárodné ocenenie

V stredu 3. júla 2019 si odborníci stroke centra prevzali medzinárodne udeľované ocenenie – Diamantovú plaketu za vysokú kvalitu liečby pacientov s cievnou mozgovou príhodou.

Cievna mozgová príhoda (CMP) je 3. najčastejšia príčina úmrtia a najčastejšia príčina invalidity dospelých ľudí v rozvinutých krajinách. Každých 30 minút zomrie alebo sa stane trvale poškodeným pacient s CMP, ktorého bolo možné zachrániť, ale nedostal sa včas do správnej nemocnice. Lekár má na účinný zásah len niekoľko hodín. Možností ako pomôcť postihnutému pacientovi je viacero. Najkomplexnejšiu zdravotnú starostlivosť vieme poskytnúť pod jednou strechou v nepretržitom režime ako v jednej z mála nemocníc v SR.

OCENENIE ZA KVALITU

Práve za kvalitu poskytovanej liečby pacientom postihnutých CMP získala nemocnica na European Stroke Organisation Conference v Miláne medzinárodné ocenenie ESO ANGELS Awards. Na pôde nemocnice, priamo tímu kliniky, ocenenie odovzdala konzultantka Angels Initiative pre Slovensko Diana Urbáni.

Je pre nás veľkou cťou, že toho roku získala toto prestížne ocenenie naša nemocnica. Za posledné obdobie sme uskutočnili opatrenia, ktorými sa nám podarilo urýchliť procesy a manažment pacienta, pretože práve čas je pre pacientov s CMP najväčší nepriateľ. A opäť je to vysoká odbornosť našich multidisciplinárnych tímov a ich schopnosť plynule spolupracovať, čo zaručuje vysokú kvalitu zdravotnej starostlivosti pri liečbe aj tejto skupiny našich pacientov“, vysvetlila Miriam Lapuníková, generálna riaditeľka nemocnice.

Na základe kontinuálne zaznamenávaných výsledkov do národných a medzinárodných registrov sa za každý štvrťrok udeľuje nemocniciam zlatý, platinový alebo diamantový status.
ESO ANGELS Awards sú ocenenia, ktoré slúžia na uznanie a ocenenie tímov a jednotlivcov, ktorí sú ochotní zlepšovať starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou a na zavedenie priebežného monitorovania kvality. Sme nesmierne hrdí, že Rooseveltova nemocnica, ktorá je súčasťou Angels Iniciatívy, získala tento rok najvyššie diamantové ocenenie v rámci udeľovania ESO ANGELS Awards! Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať každému jednému členovi zdravotníckeho tímu a tiež záchranným zložkám, pretože len vďaka vzájomnej spolupráci sme boli schopní dosiahnuť naše doterajšie úspechy,“ priblížila Urbáni.

Cieľom iniciatívy Angels je zvýšiť počet nemocníc pripravených prijať a liečiť pacientov s CMP a tiež zvyšovať kvalitu liečby v existujúcich iktových centrách. Snahou je vybudovať globálnu sieť nemocníc a zabezpečiť pacientom rovnakú úroveň liečby, bez ohľadu na to, kde vo svete žijú.