Vyradené lôžkoviny pomohli rodinám v núdzi

Vyradené lôžkoviny pomohli rodinám v núdzi

Sme veľmi radi, že naša nemocnica mohla pomôcť rodinám v ťažkých životných podmienkach a vyradené posteľné obliečky, vankúše, paplóny a uteráky zo Železného našli ešte zmysluplné využitie.
Zachovalé a čisté lôžkoviny, ktoré už ale neboli vhodné pre ubytovaných hostí v rekreačnom areáli Železnô, sme s veľkou radosťou darovali mimovládnej organizácii Úsmev ako dar pôsobiacej v oblasti náhradnej starostlivosti a pomoci ohrozeným rodinám na Slovensku.

Veci boli rozdané 12 rodinám v ohrození z Banskobystrického kraja od Kremnice až po Rimavskú Sobotu. Sú to väčšinou rodiny osamelých matiek‍, boli medzi nimi aj dve rodiny, ktoré vytopili prívalové dažde a zničili im to čo mali.

Pre tieto rodiny je náročné zabezpečiť zo zdrojov, ktoré majú, ich každodenné prežitie. Prioritou sú nájom a strava, na výmenu či dokúpenie perín či uterákov peniaze nezostávajú. Viaceré z týchto rodín žijú v sťažených hygienických podmienkach, preto boli pre nich tieto veci veľkou pomocou“ vysvetľuje Silvia Yoder, fundraisor regionálnej pobočky pre Banskobystrický kraj.

Rekreačný areál Železnô bol v roku 2018 pridelený do správy FNsP F.D. Roosevelta Banská Bystrica. Odvtedy sa ho snažíme postupne zveľaďovať a sprístupniť jeho jedinečné podmienky klimatických kúpeľov pre širokú verejnosť.

V júli sme vymieňali väčší objem textílií a vyradili 30 ks vankúšov a paplónov, 18 ks plachiet, 21 obliečok na vankúš a paplón, 32 ks osušiek, 68 ks uterákov. Ak by ste chceli pomôcť aj vy, viac info nájdete na: https://venuj.usmev.sk/

image_pdfimage_print