Výberové menu si môžu vybrať už aj pacienti na ortopédii a neurochirurgii

Na spokojnosti našich pacientov nám veľmi záleží a stále sa snažíme rozširovať naše služby a prichádzať s inováciami nielen v poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

V júni sme v nemocnici zaviedli novinku, možnosť objednať si výberové jedlo namiesto štandardnej nemocničnej stravy. Sme radi, že sa táto služba stretla u mamičiek a pacientok II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky SZU so záujmom.

Službu,  preto, oddnes rozširujeme aj pre pacientov II. Ortopedickej kliniky SZU a Neurochirurgickej kliniky SZU.

To znamená, že pacientovi stačí vyplniť objednávkový formulár, ktorý má na izbe, alebo mu ho dá personál oddelenia. Personál zabezpečí všetko ostané.

Pacienti kliniky si môžu nadštandardné denné menu objednať na niekoľko dní vopred. Jedálny lístok je dostupný na každej izbe s objednávkovým formulárom.

Denné menu sa skladá z raňajok, desiaty, obeda, olovrantu, večere a druhej večere. Súčasťou menu sú potraviny ako losos, teľacie mäso, cuketa, kuskus, müsli, veľa zeleniny, 100% hroznová šťava, rôzne druhy kaší atď.

Vzhľadom na výber a pestrosť vstupných surovín z ktorých sa pokrmy pripravujú, je cena menu vyššia oproti cene stravy hradenej z verejného zdravotného poistenia. Pacienti si preto doplácajú 12 € na deň.

Objednanie nadštandardnej stravy je dobrovoľné. Ak si pacienti nezvolia výber nadštandardnej stravy počas hospitalizácie, bude im poskytnutá štandardná strava hradená z verejného zdravotného poistenia.