Vo vakcinačnom centre vo sme dnes podali 100 000 dávku vakcíny  proti Covid -19.

Vo vakcinačnom centre vo sme dnes podali 100 000 dávku vakcíny proti Covid -19.

Ušla sa pani Eve z Banskej Bystrice, ktorá sa bola preočkovať druhou dávkou vakcíny Pfizer.

S vakcináciou proti Covid 19 sme začali 27.decembra 2021.  Denne sme zaočkovali aj viac ako 600 ľudí. V súčasnosti je vakcinačné centrum v prevádzke vo štvrtok a piatok.

Vo štvrtok očkujeme dvojdávkovou vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer aj bez potreby registrácie, všetkých záujemcov vo veku od 12 rokov. S neplnoletou osobou musí prísť na očkovanie zákonný zástupca.

V piatok očkujeme jednodávkovou vakcínou Janssen od výrobcu Johnson, rovnako aj neregistrovaných záujemcov v systéme NCZI s tým rozdielom, že tento typ vakcíny je určený len pre dospelých.

Otváracie hodiny je potrebné sledovať na stránke nemocnice, nakoľko sa každý týždeň menia.

Vakcína je stále jediná dostupná prevencia pred ochorením Covid-19, ktoré obmedzuje život nás všetkých už vyše roka. Sme radi, že naša nemocnica mohla takto významne prispieť k prevencii a zníženiu šírenia ochorenia Covid – 19,“ uviedza koordinátorka vakcinačného centra MUDr. Veronika Urdová.