Vo FNsP F. D. Roosevelta odstraňujú problémy s inkontinenciou u mužov ako jediní na Slovensku novou metodikou

Domov / Nezaradené / Vo FNsP F. D. Roosevelta odstraňujú problémy s inkontinenciou u mužov ako jediní na Slovensku novou metodikou

Vo FNsP F. D. Roosevelta odstraňujú problémy s inkontinenciou u mužov ako jediní na Slovensku novou metodikou

V apríli 2010 na Urologickej klinike FNsP F. D. Roosevelta zaviedli novú metodiku, nový typ operácie. Vďaka tejto novej metóde v Rooseveltovej nemocnici začali úspešne odstraňovať problémy s inkontinenciou /únik moču/ u mužov.
Únik moču je na rozdiel od žien nie tak častý a vzniká po rozsiahlych operáciách v oblasti panvy alebo po urologických operáciách na prostate. Znamená však pre muža obrovský sociálny a psychický problém a spoločnosť zaťažuje vysokými ekonomickými výdavkami na zabezpečenie hygienických pomôcok.
V SR sa doteraz vykonávali operácie, kedy sa mužom zavádzal umelý zvierač. Operácia bola veľmi drahá a technicky veľmi zložitá. Zmyslom novej metodiky je zavesiť močovú trubicu pomocou špeciálnej pásky /slingu/ a tým zlepšiť uhol medzi močovou trubicou a močovým mechúrom, aby sa odstránila inkontinencia.
Zavedením tohto typu operácie do praxe lekári urologickej kliniky FNsP F. D. Roosevelta pomôžu veľkému počtu pacientov, ktorí trpia týmto ochorením.

image_pdfimage_print