Viac času pre návštevy

Viac času pre návštevy

Trvalo to viac ako dva roky, čo sme boli nútení z dôvodu šíriaceho sa ochorenia Covid-19 obmedziť možnosť návštev a stretávania sa hospitalizovaných pacientov s príbuznými. Bolo to však nevyhnutné nielen pre bezpečie pacientov, ale aj personálu.

 

Od 1. mája 2022 sú návštevy aj v našej nemocnici opätovne povolené a radi by sme našim pacientom toto obdobie zákazu vynahradili a pridali čosi navyše.

 

Je preukázateľné, že podpora a kontakt s blízkymi má pozitívne účinky na liečebný proces a zlepšuje duševnú pohodu pacientov.

 

Rozhodli sme sa teda, zároveň s povolením návštev, rozšíriť trvanie návštevných hodín. Pacienti budú mať možnosť týždenne stráviť s rodinou alebo priateľmi o dvanásť hodín viac ako bol pôvodný rozsah.

Rozšírené návštevné hodiny platia pre mobilných, chodiacich pacientov, ktorí môžu opustiť priestor lôžkového oddelenia a prijať návštevy pred oddelením, alebo v návštevnej hale.

Lôžkové oddelenia jednotlivých kliník a oddelení fungujú v rôznych režimoch a majú odlišný harmonogram poskytovania liečby. Z tohto dôvodu sú návštevy pacientov pripútaných na lôžko, povolené priamo na oddeleniach a izbách pacientov až od 15.00 h.

Návštevy vstupujúce na oddelenia a izby pacientov sa musia najprv ohlásiť u službukonajúceho personálu. Bez ohlásenia, nie je možné (ani slušné) do priestoru lôžkového oddelenia vstupovať.

Ďakujeme Vám, že to chápete a rešpektujete.

 

NÁVŠTEVNÉ HODINY PRE CHODIACICH PACIENTOV (mimo priestoru oddelenia)

Pondelok – Nedeľa          13:00-17:00

 

NÁVŠTEVNÉ HODINY PRE IMOBILNÝCH PACIENTOV (na izbe pacienta)

Pondelok – Nedeľa          15:00-17:00

image_pdfimage_print