Vďaka futbalistom majú onkologickí pacienti vo FNsP FDR novú kúpeľňu

Domov » Blog » Nezaradené » Vďaka futbalistom majú onkologickí pacienti vo FNsP FDR novú kúpeľňu
Vďaka futbalistom majú onkologickí pacienti vo FNsP FDR  novú kúpeľňu

Vďaka futbalistom majú onkologickí pacienti vo FNsP FDR novú kúpeľňu

Z prostriedkov vyzbieraných počas benefičného Memoriálu Petra Dzúrika zrekonštruovali pre pacientov Onkologickej kliniky kúpeľňu aj sociálne zariadenie v mužskej časti kliniky.
Pred pár dňami ju pacientom do užívania odovzdali za prítomnosti organizátorov memoriálu OZ New Faces a osobností FK Dukly Banská Bystrica.

Generálny riaditeľ Tomáš Geist, športový riaditeľ Martina Poljovka, slovenský reprezentant a bývalý hráč Dukly Martin Jakubko a Vladimír Ivan z Občianskeho združenia New faces na návšteve nemocnice v spoločnosti prednostu Onkologickej kliniky Vladimíra Maleca kompletne vynovenú kúpeľňu a sociálne zariadenie „skolaudovali“ a vyslovili radosť, že aj vďaka ich pomoci bude pobyt ťažko skúšaných pacientov o čosi pohodlnejší.

Na obr. : zľava – generálny riaditeľ FK Dukla Tomáš Geist, Ing. Vladimír Ivan z Občianskeho združenia New faces, prednosta Onkologickej kliniky SZU FNsP F.D. Roosevelta, športový riaditeľ Martina Poljovka, slovenský reprezentant a bývalý hráč DuklyMartin Jakubko.

Zdroj: FNsp FDR

Foto_kpelna_290

Zo vstupného, predaja tombolových lístkov, príspevkov hráčov a dražby dresov sa na memoriáli pre Onkologickú kliniku vyzbieralo spolu 4183 €. S prácami a zabezpečením rekonštrukcie nemal personál kliniky ani nemocnica nijaké starosti, o celý priebeh sa postaralo Občianske združenie New Faces.

Memoriál Petra Dzúrika bola spomienková akcia na osobnosť slovenského futbalu Petra Dzúrika, ktorý pred dvoma rokmi vo veku 41 rokov prehral boj s rakovinou. Jeho organizátormi sú Futbalový klub Dukla Banská Bystrica a Občianske združenie New Faces a takýmto spôsobom si chceli uctiť pamiatku svojho kolegu, priateľa a bývalého spoluhráča. 7. septembra tohto roku sa uskutočnil na štadióne na Štiavničkách jeho prvý ročník.

Peter Dzúrik bol počas liečby pacientom na onkológii vo FNsP F.D. Roosevelta a to bol aj jeden z dôvodov, prečo vyzbierané peniažky putovali práve sem.