V robotickom centre sa vzdelávajú aj špičkoví chirurgovia zo zahraničia

Skúsenosti a kvalita v tom, čo naši lekári robia, posunulo Centrum robotickej chirurgie na úroveň, kedy sa k nám chodia vzdelávať aj špičkoví lekári zo zahraničia.

Tím lekárov z Urologickej kliniky Fakultnej nemocnice Olomouc vrátane ich prednostu a primár doc. Michal Staník z Masarykovho onkologického inštitútu v Brne pricestovali do Banskej Bystrice na včerajší URO Case observation s da Vinci X systémom. To znamená, že sa zúčastnili operácie, počas ktorej si s operatérom MUDr. Jozefom Babeľom vymieňali tipy a triky pri roboticky asistovanej operácii močového mechúra.

Česká republika má, oproti nášmu jednému na Slovensku, 12 robotických centier a širšie spektrum výkonov, ktoré vykonávajú so šetrnou roboticky asistovanou technológiou daVinci. V Olomouci a v Brne bude využitie technológie pri operáciách nádorov močového mechúra novinkou a sme radi, že ich odborníci prišli nové skúsenosti nazbierať práve na naše pracovisko.