Teplotu bude pacientom na urgentnom príjme merať hybridná kamera

Pacientom, prichádzajúcim počas pandémie na urgentný príjem, bude merať teplotu nová hybridná termo kamera. Vďaka daru od spoločností  GAMO a. s. a ELIS plus  sme prvá nemocnica v SR.

Meranie teploty doteraz vykonával službukonajúci personál ručne, čím sa musel k pacientovi priblížiť pod úroveň bezpečnostnej vzdialenosti.
Odteraz bude tento úkon vykonávať miesto personálu termo kamera, ktorá ich na rizikového pacienta zvukovo aj svetelne upozorní.
Hlavnou výhodou tejto technológie je zvýšenie bezpečnosti personálu aj ostatných pacientov a zrýchlenie vstupného vyšetrenia, pretože termo kamera na monitore zobrazuje všetkých ľudí v zábere, a nad každým človekom svieti jeho teplota.
Takto dokážu zamestnanci rozoznať človeka s vyššou teplotou aj medzi viacerými osobami.

V čase pandémie koronavírusu, pacienti prichádzajúci na vyšetrenie na urgentný príjem musia pred vstupom do nemocnice absolvovať v triediacom stane vstupné vyšetrenie, ktorým sa identifikuje riziko ich nakazenia.

„Počas aktuálnej epidemiologickej situácie, bude možnosť zabezpečiť zdanlivo jednoduchý úkon, akým je meranie teploty, s pomocou snímania na diaľku pre nemocnicu veľkým benefitom. Vážime si, že počas zložitého obdobia sa prejavuje obrovská súdržnosť nielen medzi jednotlivcami, ale aj na úrovni organizácií a súkromných spoločností. Úprimne ďakujeme za tento dar, ktorý je pre nás o to cennejší, že nám ním prejavili solidaritu Banskobystričania, teda firmy pôsobiace v našom meste,“ zdôraznil Milan Urbáni, medicínsky riaditeľ nemocnice.

„Veríme, že spoločný dar, pomôže nemocnici a zdravotníckemu personálu zabezpečujúcemu zdravotnú starostlivosť v prvej línii, uľahčí im plnenie ich posolstva,“ uvádza Rudolf Latiak, výkonný riaditeľ GAMO a. s.

„Sme radi, že technológia z našej oblasti pôsobenia môže pozitívne ovplyvniť nielen súčasnú situáciu pandémie, ale výrazne pomôže aj pri prevencii a opatreniach nemocnice v budúcnosti,“ dodáva Matúš Štrba, obchodný riaditeľ spoločnosti ELIS plus, s.r.o.

💙ĎAKUJEME💙