Sme najtransparentnejšia nemocnica aj v roku 2023

INEKO zverejnilo tohtoročné hodnotenie transparentnosti nemocníc, kde sme sa aj tento rok umiestnili na prvom mieste.

Je pre nás veľkou cťou, že sa nám aj v roku 2023 podarilo obhájiť prvenstvo, obstáť v hodnotení 25 indikátorov transparentnosti a otvorenosti a získať 92,5 percentuálnych bodov.

,,Veľmi si vážime toto hodnotenie, pretože si uvedomujeme, že celková situácia v transparentnosti sa na Slovensku z roka na rok zlepšuje,“ zhodnotila výsledok Miriam Lapuníková, riaditeľka nemocnice.

Na našom presvedčení, že pre štátnu nemocnicu, ktorá poskytuje zdravotnú starostlivosť z verejných zdrojov a nakladá s majetkom štátu a občanov je záujem aj kontrola verejnosti prirodzená, a je našou povinnosťou byť im otvorení a transparentní, sa za tie roky nič nezmenilo a sme odhodlaní, našu nemocnicu posúvať aj v tejto oblasti stále ďalej.

Foto: INEKO