Situácia v nemocnici je nateraz stabilná

Hoci nemocnice v regiónoch s vysokým počtom nakazených to majú náročné, situácia v tej našej sa dá nazvať aktuálne stabilná.

• Na oddelení infektológie je obsadených 16 zo 45 lôžok a sú ešte voľné kapacity pre pacientov s ochorením Covid-19.
  • Na Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU sú hospitalizovaní 3 pacienti, ktorí si vyžadujú podporu dýchania.
  • K dnešnému dňu je pozitívne testovaných 12 zamestnancov. Personálna situácia je v túto chvíľu zvládnuteľná.
  • Zatiaľ sme schopní zabezpečiť aj plánované operačné zákroky.
  • Ambulancie v rámci možností ordinujú, ale pokiaľ to pacientom umožňuje zdravotný stav, odporúčame kontaktovať svojho lekára telefonicky a uprednostniť e – recept.

Ďalší vývoj v nemocnici bude úzko súvisieť s vývojom epidemiologickej situácie v kraji.