Šetrnejšiu techniku robotickej operácie nádoru prostaty prezentoval lekárom profesor Haese zo špecializovanej kliniky v Nemecku.

V dňoch 2. a 3. septembra 2020 organizovala II. UROLOGICKÁ KLINIKA SZU v spolupráci s INTUITIVE SURGICAL v priestoroch Robotického centra a EDUKA tematický workshop, zameraný na techniku nervy šetriacej roboticky asistovanej radikálnej prostatektómie.

Proktor, Prof. Dr. Alexander Haese z Martini-Klinik v Hamburgu v Nemecku  prezentoval techniku zameranú na dokonalú nerve-sparing disekciu a rekonštrukciu a predstavil chirurgický postup NeuroSAFE frozen-section per operačnú analýzu, pre minimalizovanie pozitívnych chirurgických okrajov.

Martini-klinik je vysokošpecializované pracovisko orientované špeciálne na menežment a operačnú liečbu karcinómu prostaty. Pracovisko spolupracuje s Univerzitnou nemocnicou Hamburg Eppendorf. Ročne vykonajú viac ako 3 000 radikálnych prostatektómii, pričom 60% na robotickom systéme (4x daVinci X) a 40% konvenčná otvorená radikálna prostatektómia. Profesor Haese bude.