SESTRY Z BANSKEJ BYSTRICE OSLÁVILI SVOJ MEDZINÁRODNÝ DEŇ VZDELÁVANÍM

Domov / Nezaradené / SESTRY Z BANSKEJ BYSTRICE OSLÁVILI SVOJ MEDZINÁRODNÝ DEŇ VZDELÁVANÍM
SESTRY Z BANSKEJ BYSTRICE OSLÁVILI SVOJ MEDZINÁRODNÝ DEŇ VZDELÁVANÍM

SESTRY Z BANSKEJ BYSTRICE OSLÁVILI SVOJ MEDZINÁRODNÝ DEŇ VZDELÁVANÍM

Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier sa dňa 15. mája 2013 konal pre sestry z najväčších Banskobystrických zdravotníckych zariadení celodenný slávnostný seminár.
Býva už tradíciou, že sestry každoročne na počesť svojho významného dňa usporiadajú podujatie, na ktorom si pripomenú odkaz priekopníčky ošetrovateľstva Florance Nightingale, odovzdajú ocenenia za obetavú prácu vybraným kolegyniam a doplnia si vedomosti sériou odborných prednášok.
Prácu sestier si slovami v úvodných príhovoroch uctili štatutári zdravotníckych zariadení, predstaviteľky sesterskej stavovskej organizácie, odboru zdravotníctva BBSK a Fakulty zdravotníctva SZU.
Námestníčky pre ošetrovateľstvo odovzdali ocenenie jedenástim sestrám z Banskobystrických zariadení: Fakultnej nemocnice s poliklinikou F.D. Roosevelta, Detskej fakultnej nemocnice, Stredoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb, a.s. a toho roku aj Mamma centra Sv. Agáty, a.s. Ocenené sestry spájala charakteristika ako odbornosť, zodpovednosť, spoľahlivosť, empatia, ľudský prístup k pacientom, asertivita, kolegiálnosť, svedomitosť.
Až do popoludňajších hodín pokračoval seminár prednáškami z rôznych medicínskych odborov. Zúčastnilo sa ich spolu 185 sestier.
Seminár sa konal v Kongresovej sále Hotela Dixon.

Na obrázku – Ocenené sestry

image_pdfimage_print