Rušná noc na psychiatrickej klinike

Pacientom aj personálu oddelenia, kde je pokoj nevyhnutným faktorom úspešnej liečby, sa neznámy páchateľ postaral o poriadne stresujúci zážitok.

Večer 25. mája, približne pred deviatou hodinou, prijali na linke 112 telefonát, v ktorom anonymná osoba oznámila, že na II. Psychiatrickej klinike SZU sa nachádza bomba.

Dispečing ihneď zmobilizoval príslušné zložky polície a hasičského záchranného zboru, ktoré objekt kliniky dôkladne prehľadali. V spolupráci s našim personálom zabezpečili evakuáciu osôb.

V objekte kliniky nachádzajúcej sa v starom nemocničnom areáli bolo v tom čase hospitalizovaných 17 pacientov a službukonajúci personál.

Približne hodinový zásah prečkali v bezpečí v evakuačnom autobuse, ktorý zabezpečil Hasičský a záchranný zbor SR.

Veľmi pekne ďakujeme im aj policajnému zboru za pomoc a podporu.

Pacienti celú situáciu zvládli bez väčších problémov a na ich liečebný proces nemala väčší dopad.

Ďakujeme službukonajúcej lekárke, sestrám a sanitárke za profesionálne zvládnutie situácie a ľudskú i odbornú podporu pacientom.

Zásahové zložky, našťastie, žiadnu bombu v objekte nenašli, telefonické oznámenie bolo len poplašnou správou. Pacienti sa tak bezpečne vrátili na svoje lôžka a personál na pracovisko.

Okrem toho, že šírenie poplašnej správy je trestný čin a páchateľ zaň s vysokou pravdepodobnosťou ponesie zodpovednosť, takéto konanie voči nemocnici a najmä pacientom považujeme za nezodpovedné a neohľaduplné