Rok 2023 bol pre našu nemocnicu prelomový

Aj keď už pár dní máme rok 2024, radi by sme sa ešte ohliadli. Rok 2023 bol plný nových skúseností, udalostí a výziev, na ktoré s pýchou spomíname.

Chceme sa s vami podeliť o súhrn najvýnimočnejších okamihov, ktoré sme zažili, a ktoré nás posunuli v kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

🔵 Nová nemocnica – získali sme financie z Plánu obnovy a odolnosti SR na výstavbu úplne novej a modernej nemocnice.
🔵Z Plánu obnovy a odolnosti SR budeme môcť zrekonštruovať Psychiatrickú kliniku a tiež aj vybudovať novú materskú školu pre deti našich zamestnancov.
🔵V hodnotení INEKOm sme sa opäť stali druhou najlepšou nemocnicou na Slovensku a tiež aj natransparentnejšou nemocnicou.
🔵Telemedicína – rozbehli sme vzdialené monitorovanie vitálnych funkcií.
🔵Ubehlo 15 rokov od obnovenia transplantačného programu pečene u nás.
🔵Prezentovali sme naše výsledky robotickej chirurgie pred zástupcami 150 nemocníc z celého sveta
🔵Prvýkrát v strednej Európe sme za pomoci robotického systému operovali štítnu žľazu.
🔵Mimotelové okysličenie (ECMO) sme začali využívať už aj pri silne podchladených pacientoch a pri plánovaných výkonoch na operačnej sále.
🔵Zrekonštruovali sme izby na šestonedelí
🔵II. Neurologická klinika SZU získala najvyššie ocenenie za diagnostiku a liečbu pacientov s cievnou mozgovou príhodou
🔵Vykonali sme 400 transplantácii pečene
🔵Najcennejšie ocenenie v neonatológii získala naša prednostka Neonatologickej kliniky MUDr. Jana Nikolinyová, PhD.
🔵Riaditeľka nemocnice Ing. Miriam Lapuníková, MBA získala ocenenie žena roka okresu Banská Bystrica.

Ďakujeme vám za vašu dôveru  a veríme, že sa nám v roku 2024 podarí zrealizovať všetky naše smelé projekty a plány, ktoré budú benefitom pre vás, našich pacientov, ale aj náš nenahraditeľný tím zdravotníkov.