Purpurové srdce za úžasnú prácu prednostky Jany Nikolinyovej pre najmenších hrdinov

Pri príležitosti zajtrajšieho Svetového dňa predčasne narodených detí sa každoročne koná aj benefičný koncert, ktorý je spojený s odovzdávaním ocenení pre tých, ktorí robia svet týchto malých drobcov lepší, kvalitnejší a najmä zdravší.

Ocenenie Purpurové srdce v kategórii Osobnosť neonatologickej sekcie Slovenskej pediatrickej spoločnosti získala tento rok za svoju dlhoročnú prácu pre týchto malých bojovníkov naša prednostka Neonatalogickej kliniky SZU MUDr. Jana Nikolinyová, PhD.

Pani prednostke srdečne blahoželáme.  Želáme jej aj celému jej tímu, veľa radosti z ich náročnej, ale záslužnej práce. A v mene stoviek vypiplaných drobčekov, ktorým zachránili život, vyslovujeme obrovské ĎAKUJEM.

,,Vždy som chcela robiť neonatológiu,  je to podľa mňa najkrajší medicínsky odbor,“ povedala pani prednostka. A ani sa jej veru nečudujeme, neonatológovia sú súčasťou drobných a zároveň obrovských zázrakov.

,,Je to nie len moja zásluha, ale aj zásluha celého tímu. Chcela by som vyzdvihnúť všetkých pracovníkov Neonatologickej kliniky, pretože som na nich právom hrdá. Je to špičkový tím a špičkový kolektív. Neonatologická klinika je ako puzzle skladačka, každý jeden člen tímu má svoje miesto. Je to o takej vzájomnej spolupráci a vzájomnej dôvere,“ odkázala svojim kolegom prednostka II. Neonatologickej kliniky SZU Jana Nikolinyova, ktorá nedávno získala za svoju prácu významné ocenenie Purpurové srdce.

Pani prednostka je uznávanou, rešpektovanou, špičkovou a veľmi vzácnou odborníčkou v oblasti neonatológie. Je členkou významných orgánov v rámci zdravotníckych inštitúcií, kde sa spolupodieľa na budúcom obraze neonatológie. Pojem budúcnosť má však doslova v rukách a vo výsledkoch svojej práce. Uplatňuje pri nej jedinečný prístup, ľudské a obetavé postoje s vysokou mierou erudovanosti a ľudskej skromnosti citeľne pri každom  malom, predčasne narodenom a rizikovom pacientovi. Ale aj v prípade jeho rodiny a svojho kolektívu.

Túto milú akciu organizuje OZ  Malíček už od roku 2011. Záštitu nad podujatím prevzala aj prezidentka SR Zuzana Čaputová.

FOTO: OZ Malíček