PURPUROVÉ SRDCE PRE SESTRU Z NAŠEJ NEMOCNICE

Domov / Uncategorized @sk / PURPUROVÉ SRDCE PRE SESTRU Z NAŠEJ NEMOCNICE
PURPUROVÉ SRDCE PRE SESTRU  Z NAŠEJ NEMOCNICE

PURPUROVÉ SRDCE PRE SESTRU Z NAŠEJ NEMOCNICE

Sestra Denisa Panicová z Neonatologickej kliniky SZU pri FNsP F.D.Roosevelta získala ocenenie Purpurové srdce, ktoré udeľuje Občianske združenie Malíček sestrám z perinatologických centier. Ocenenie si prevzala z rúk bývalej premiérky Ivety Radičovej, počas benefičného večera organizovaného združením pri príležitosti novembrového Medzinárodného dňa predčasne narodených detí.

„Získanie ocenenia ma dojalo a veľmi si ho vážim. Táto práca mi veľa dala po viacerých stránkach. Od príchodu na Neonatologickú kliniku v Banskej Bystrici v roku 2009 som narástla odborne aj ľudsky. Keď som kedysi dávno ležala v nemocnici personál sa ku mne nesprával veľmi milo a preto som si povedala, že ja práve naopak budem k pacientom a ich príbuzným vždy čo najprívetivejšia,“ hodnotí svoje pôsobenie Denisa Panicová.

„Pani Panicovej srdečne blahoželáme. Z jej ocenenie sa tešíme, pretože je ďalším dôkazom toho, že v našej nemocnici pracujú skvelí odborníci, ktorí majú zároveň ľudský a chápavý prístup k svojim pacientom,“ dodala Miriam Lapuníková, riaditeľka FNsP F.D.Roosevelta.

Symbolické srdce OZ Malíček odovzdáva osobnostiam, ktoré sa svojou činnosťou a pôsobením pričinili o zlepšenie situácie predčasne narodených detí – či už na akademickej, nemocničnej alebo domácej pôde.

Obr.: Odmenená Deniska Panicová

„Prvý krát za 5 rokov Malíček zapojil do hlasovania o cenu Osobnosť Malíčka aj širokú verejnosť, kde mali rodičia a priaznivci predčasne narodených detí možnosť hlasovať za zdravotnú sestru, ktorá sa im najviac vryla do pamäte či už starostlivosťou alebo prístupom k ich bábätku,“ uvádza sa na stránkach združenia. Hlasujúce maminky Denisu Panicovú charakterizujú ako trpezlivú, chápavú, citlivú k detičkám a veľmi milú odpovedať mamičkám na otázky.