Pri rehabilitácii pomáhajú pacientom nové prístroje

Pri rehabilitácii pomáhajú pacientom nové prístroje

Príjemné novinky v liečbe pacientov pri lymfatickom opuchu a poruchách pohyblivosti končatín a bolestivých stavov chrbtice majú na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie.
Na oddelenie sa podarilo v posledných mesiacoch získať 3 nové prístroje.

Lymfatické opuchy končatín – Lympho press
✔️Nový lymfodrenážny prístroj pomôže prevažne onkologickým pacientom, ktorých trápia lymfatické opuchy končatín a aj pacientom s chronickou žilovou nedostatočnosťou na dolných končatinách.
🔝Komplexnej starostlivosti o pacientov s lymfatickými opuchmi horných a dolných končatín sa dlhodobo venujeme ako jediní v kraji.

Precvičovanie oslabených končatín – MOTOMED VIVA 2
✔️Roztrúsená skleróza, cievna mozgová príhoda, poúrazové stavy sú často spojené s oslabením svalovej sily a spasticita na dolných aj horných končatinách a nový prístroj výborne poslúži na pasívne, poloaktívne aj aktívne cvičenie končatín a výrazne skvalitní liečbu týchto pacientov.

Chrbtica a medzistavcové platničky – Trakčný prístroj
✔️Viac ako polovica našich ambulantných pacientov má vertebrogénne ťažkosti a nová mechanická trakcia na krčnú a driekovú chrbticu bude mať pre nich veľký prínos.
Prístroj sa využíva pri liečbe akútnych aj chronických stavov funkčných alebo štrukturálnych porúch chrbtice, napr. poškodenie medzistavcových platničiek.

Prístroje sme získali s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja, OZ Onkológia, OZ pri Fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici a sponzorského príspevku od Neurologickej kliniky. Časť prostriedkov pochádzala z rozpočtu nemocnice.

Darcom v mene našich pacientov z úprimného srdca ĎAKUJEME.

image_pdfimage_print