Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila podporu unaveným zdravotníkom

V piatok 26. marca na poludnie navštívila nemocnicu prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá prišla v rámci oficiálneho programu Banskej Bystrice vyjadriť podporu a vďaku aj našim zdravotníkom.

Na spoločnú návštevu pozvala prezidentka aj povereného ministra zdravotníctva SR Eduarda Hegera.

Prezidentka sa na nádvorí nemocnice stretla s vedením najvyťaženejších oddelení, ktoré mesiace zápasia s Covidom-19, prihovorila sa aj tímu zahraničných lekárov, ktorí momentálne vypomáhajú v našej nemocnici. Pri rozhovore s vakcinačným tímom sa zaujímala o ich skúsenosti s očkovaním.

Prezidentka s ministrom si s veľkou empatiou z úst lekárov a sestier vypočuli svedectvá o ich náročnom postavení, ktorému čelia už celé mesiace, ich únave a nedostatku síl. „Vaša práca je náročná aj psychicky, pretože to čo riešite je často otázka života a smrti, neviem si predstaviť väčšiu mieru zodpovednosti aj osobného tlaku, ktorý denne podstupujete. Veľmi si to vážim, chcem sa Vám poďakovať a vzdať úctu aj Vašim kolegom, prosím keby ste im to odkázali,“ vyjadrila prezidentka.

„Ako minister zdravotníctva, hoci som ním krátko a zrejme aj budem, ale ako zostávajúci na financiách, urobím všetko preto, aby sme Vám do zdravotníctva priniesli lepšie podmienky a lepšie ohodnotenie. Plán obnovy je zameraný nato, aby sme mohli Slovensko pozdvihnúť, aby sa Vám lepšie pracovalo,“ nadviazal minister.

Obaja sa zhodli na nevyhnutnosti stabilizácie situácie v zdravotníctve v súvislosti s pandémiou.

Ďakujeme za prejavený záujem a povzbudenie pre našich zdravotníkov.

Je to vôbec po prvýkrát, čo sme na pôde nemocnice privítali prezidenta štátu.