Prevádzka vakcinačného centra bude dočasne pozastavená

Prevádzka vakcinačného centra pri  FNsP F.D. Roosevelta Banská Bystrica bude vzhľadom na maximálnu snahu nemocnice zabezpečiť čo najvyšší rozsah zdravotnej starostlivosti, vrátane plánovaných operácií, od 18. októbra 2021 dočasne pozastavená.

Vo vakcinačnom centre denne jeho prevádzku zabezpečovalo minimálne  13 zdravotníkov, ktorí nám potom chýbali na oddeleniach“ vysvetlila  koordinátorka vakcinačného centra MUDr. Martina Flašková.

Nemocnica k tomuto kroku pristúpila po dohode so zriaďovateľom, Ministerstvom zdravotníctva SR, aj na základe zvyšujúceho sa počtu hospitalizovaných pacientov s Covid-19  a aj s ohľadom na aktuálnu skutočnú potrebu zabezpečenia vakcinácie proti Covid-19 v okrese.

Možnosť, dať sa v Banskej Bystrici zaočkovať proti Covid-19, nekončí.

Očkovanie bude vo vyhradené dni zabezpečovať  vakcinačné centrum zriadené Banskobystrickým samosprávnym krajom v poliklinike Novamed na Bernolákovej ulici 10.

Činnosť vakcinačného centra v kocke

• Nemocnica spustila vakcináciu proti ochoreniu Covid -19 medzi prvými zariadeniami v SR 27. decembra 2020. V prvých dňoch poskytli vakcínu zdravotníkom banskobystrických nemocníc.
  • Od 4. januára 2021 rozbehli vakcináciu zdravotníkov a priorizovaných skupín registrovaných cez systém NCZI.
  • V prvý deň začínali s kapacitou 20 zaočkovaných, po zriadení prevádzky v priestoroch vzdelávacieho centra zvýšili počet vakcinačných tímov a dennú kapacitu až na 600 zaočkovaných.
  • Nemocnica sa podieľala na zaočkovaní 1100 zamestnancov zariadení sociálnej starostlivosti v kraji, 2000 učiteľov materských, základných a stredných škôl z celého banskobystrického kraja.
  • Výjazdová vakcinačná služba nemocnice v spolupráci s Úradom Banskobystrického samosprávneho kraja zaočkovala v mesiacoch február až máj 2021 oboma dávkami proti Covid-19 3742 klientov v 82 domovoch sociálnych služieb.
  • V centre očkovali dvojdávkovými vakcínami od výrobcov Pfizer, Astra Zeneca, Moderna a jednodávkovou od Johnson.
  • Koncom júna 2021 rozbehli vakcináciu detí a mladistvých od 12 do 18 rokov.
  • Pre mobilné vakcinačné tímy Zdravotnej záchrannej služby SR, a.s. zabezpečili spolu 9921 dávok vakcíny Pfizer a 2215 dávok vakcíny Johnson.
  • Celkovo v centre podali 58 634 prvých dávok a 46 921 druhých dávok.

Vakcína je stále jediná dostupná prevencia pred ochorením Covid-19, ktoré obmedzuje život nás všetkých už vyše roka. Sme radi, že naša nemocnica mohla takto významne prispieť k prevencii a zníženiu šírenia ochorenia Covid – 19,“ uviedla Miriam Lapuníková, riaditeľka nemocnice.