Pred vstupom na urgentný príjem vás najprv vyšetria v triediacom stane

Ak potrebujete ošetrenie na oddelení urgentného príjmu, skôr ako vstúpite do priestorov oddelenia, zastaví vás personál v triediacom stane, kde:

• vám lekár zmeria telesnú teplotu,
  • lekár vyplní vstupný dotazník o vašom zdravotnom stave a zistí vaše zdravotné ťažkosti,
  • lekár následne rozhodne, v ktorej časti urgentného príjmu budete vyšetrený.

Toto opatrenie sme zaviedli už minulý týždeň vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu.

Je to veľmi dôležitý krok, ktorý nám pomôže identifikovať riziko nákazy  koronavírusom u pacienta. Na základe tohto vyšetrenia, môžeme pacienta aj s minimálnym podozrením vyšetriť v izolovanej časti oddelenia urgentného príjmu a za prísnych bezpečnostných podmienok. Pacientovi bude poskytnutá potrebná zdravotná starostlivosť, ale bez ohrozenia nákazou ďalších pacientov a personálu.

Prosíme vás o trpezlivosť a rešpektovanie tohto vyšetrenia. Robíme ho najmä pre vašu bezpečnosť, pre bezpečnosť ostatných pacientov a nášho personálu.

Pozor! Tento stan neslúži na odber vzoriek na testovanie. Odber vzoriek na testovanie  realizuje Slovenský červený kríž v starom nemocničnom areáli na ul. Cesta k nemocnici 1,  pred Oddelením infektológie.