Aktuálne obmedzenia dopravy a parkovania v areáli nemocnice !!!

    Ako sa určuje poradie pri čakaní na ošetrenie?

    Pacient po príchode k nám na urgent rovno putuje na recepciu, kde ho zaregistrujú a odošlú na triážne miesto. Triážny pracovník zistí základné informácie o zdravotnom stave pacienta a zatriedi ho do skupiny podľa naliehavosti zdravotného stavu. 

    Systém triedenia pacientov

    Pri triedení pacientov do skupín používame systém triáž (triage). Triáž je proces, ktorý stanovuje prioritu vyšetrenia pacienta na základe závažnosti jeho stavu, nameraných hodnôt fyziologických funkcií a údajov získaných od pacienta. Uprednostnení sú pacienti s vyšším stupňom priority, t. j. s potrebou skoršieho ošetrenia. Poradie pacientov teda neurčuje čas príchodu na ošetrenie. Pacienti zaradení do kategórie priority 5 (non-urgent) môžu byť presmerovaní do inej špecializovanej ambulancie.

    Priorita 1 - RESUSCITATION

    Pacient s potrebou resuscitácie a bezodkladnej podpory životných funkcií

    Priorita 2 - EMERGENT

    Rizikový pacient s potrebou okamžitej zdravotnej starostlivosti

    Priorita 3 - URGENT

    Pacient bez ohrozenia života s potrebou včasnej zdravotnej starostlivosti

    Priorita 4  - STANDARD

    Pacient s ochoreniami a poraneniami bez potreby okamžitej starostlivosti

    Priorita 5 - NON-URGENT

    Pacient, ktorého stav nevyžaduje zdravotnú starostlivosť urgentného príjmu

     

    Pre plynulosť vyšetrenia je vhodné, aby mal chorý pripravený preukaz poistenca, zoznam liekov a chorôb, na ktoré sa lieči, prípadnú zdravotnú dokumentáciu a kontakt na príbuzného, ktorého môže nemocnica v prípade potreby kontaktovať. Telefonicky je možné podať príbuzným len základnú informáciu, či bol pacient na OUP ošetrený – hospitalizovaný alebo ambulantne ošetrený. V prípade akútnej hospitalizácie je možné poskytnúť pacientovi nemocničné oblečenie a obuv.

    Čakacie doby na ošetrenie a dĺžka vlastného ošetrenia sa odvíjajú od klinického stavu chorého, ďalej od aktuálnej vyťaženosti pracoviska a spolupracujúcich oddelení a kliník, časovej náročnosti laboratórnych a iných vyšetrení, potreby sledovania a liečby, až potom je možné rozhodnúť o ďalšej ambulantnej liečbe alebo o prijatí do nemocnice. Pacienti a ich príbuzní by mali počítať s možnosťou dlhšieho pobytu na OUP.