Pozvánka – Podporte ČLOVIEČIKA

Domov / Uncategorized @sk / Pozvánka – Podporte ČLOVIEČIKA
Pozvánka – Podporte ČLOVIEČIKA

Pozvánka – Podporte ČLOVIEČIKA

Radi by sme Vás srdečne pozvali na milú akciu.
Neonatologická klinika SZU pri FNsP F.D.Roosevelta Banská Bystrica a ich OZ Človiečik bude dňa 17. novembra 2016 pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí organizovať v Europa Shoping centre v Banskej Bystrici podpornú akciu pre rozvoj kliniky, kde ročne zachránia a pomôžu stovkám predčasne narodených a kriticky chorých novorodencov.

Počas akcie bude personál kliniky predávať drobné vlastnoručne vyhotovené výrobky, výťažok z ich predaja poputuje na dovybavenie kliniky. Návštevníci centra budú mať možnosť bližšie spoznať prácu našich neonatológov a dozvedia sa v čom je Neonatologická klinika oproti iným novorodeneckým pracoviskám špecifická. Budú si na vlastné oči môcť pozrieť inkubátor a súčasťou bude aj výstava fotografií drobných odchovancov kliniky.

Ročne sa na Slovensku predčasne narodí okolo 5000 bábätiek a ich počet každoročne stúpa. Po narodení si vyžadujú špecifickú starostlivosť, ktorú v SR poskytuje len šesť pracovísk. Neonatologická klinika SZU je jedným zo šiestich Perinatologických centier v SR, kde sa poskytuje najvyššia možná odborná starostlivosť pre takýchto novorodencov. Klinika, spolu s Gynekologicko – pôrodníckou klinikou SZU (je súčasťou centra), dosahuje dlhodobo výborné výsledky a v starostlivosti o extrémne nezrelých novorodencov patrí tak medzi popredné Perinatologické centra v SR.
Jedným z ich známych a najdrobnejších pacientov, ktorých úspešne vypiplali je Zdenka, ktorá sa predčasne narodila roku 2004 s pôrodnou váhou neuveriteľných 410 g a dĺžkou 29 centimetrov. Takýto novorodenec by pred pár desaťročiami nemal šancu na prežitie.

Image 3
image_pdfimage_print