POTREBUJEM TEST PRED VYŠETRENÍM ALEBO PRED PLÁNOVANOU HOSPITALIZÁCIOU?

Vážení pacienti,

epidemiologická situácia sa neustále vyvíja, preto je potrebné prispôsobovať opatrenia na jej zvládnutie.

Záleží nám na Vašej  bezpečnosti aj bezpečnosti nášho personálu. Rôznymi opatreniami dbáme, aby sme zabránili šíreniu koronavírusovej infekcie v nemocnici.

Jeden z najefektívnejších spôsobov je preukázať testom, že pacient alebo personál nie je nositeľom nákazy. Pre to, aby sme sa cítili o čosi bezpečnejšie, už testujeme našich zamestnancov.

Chceme vás  požiadať, aby ste nám pomohli aj vy. Pre našu spoločnú bezpečnosť, pred ambulantným vyšetrením ako aj  pri príjmom na plánovanú hospitalizáciu/operáciu predložte  negatívny výsledok PCR testu na Covid – 19 alebo antigénového testu.

TEST PRED AMBULANTNÝM VYŠETRENÍM

• Odporúčame – antigénový

TEST PRED PLÁNOVANOU HOSPITALIZÁCIOU

• Žiadame – PCR test
  • Nie starší ako 72 hodín
  • Predložiť pri príjme

ČO AK NEMÁM TEST?

• Ak máte zdravotné obmedzenia alebo nemáte možnosť si dať test urobiť, bude Vám urobený pred prijatím do nemocnice antigénový.
  • Počítajte prosím s tým, že proces prijatia do nemocnice sa tým predĺži.

ČO AK SA NECHCEM DAŤ OTESTOVAVAŤ?

• Rešpektujeme, ak si odmietnete dať urobiť test, bez toho aby ste mali k tomu zdravotnú kontraindikáciu.
  • Prosíme Vás, aby ste brali do úvahy, že v takom prípade znižujete našu aj  Vašu bezpečnosť.
  • Preto budeme musieť u Vás zabezpečiť režim hospitalizácie, ako keby ste boli pozitívni na Covid – 19, čo ešte výraznejšie zníži váš komfort počas hospitalizácie.

Kde si dať urobiť test

PCR test

Na stránke www.korona.gov.sk kliknite na možnosť „Požiadať o vyšetrenie“ a následne „Mám záujem o vyšetrenie“. Vyplníte formulár požadovanými údajmi a v časti „Vyberte do akej skupiny patríte“ zvoľte – „Idem na predoperačné vyšetrenie“

• Negatívny výsledok nie starší ako 72 hodín

Výsledok testu príde v SMS. Akceptujeme výsledok testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Výsledok predloží pacient pri príjme v tlačenej forme, resp. sa preukáže valídnou SMS správou.

Pacientom pri akútnom príjme, bude urobený antigénový test.

Antigénový test

•  Antigénový test Vám urobia bez objednania a odporučenia na ktoromkoľvek veľkokapacitnom odbernom mieste a výsledok dostanete do niekoľkých minút.
  • V Banskej Bystrici je Odberné miesto na antigénové testovanie na Mičinskej ceste (bývalá dočasná autobusová stanica. Otvorené je pondelok až piatok od 8.00 – 15,30 h.