Pôrodnica dostala do daru nové polohovateľné pôrodné lôžko

Domov / Nezaradené / Pôrodnica dostala do daru nové polohovateľné pôrodné lôžko
Pôrodnica dostala do daru nové polohovateľné pôrodné lôžko

Pôrodnica dostala do daru nové polohovateľné pôrodné lôžko

II. Gynekologicko- pôrodnícka klinika SZU získala darom od slovenského obchodného reťazca COOP Jednota Krupina SD moderné polohovateľné pôrodné lôžko.
Dar v hodnote 10 000 € riaditeľovi nemocnice MUDr. Vladimírovi Balážovi, PhD. a vedeniu kliniky priamo v pôrodnici v pondelok slávnostne odovzdal Ing. Jozef Vahančík, predseda predstavenstva COOP Jednota Krupina, SD.
Na pôrodnej sále sme za uplynulé roky vymenili pôrodné lôžka v dvoch boxoch, v poslednom treťom bol ešte pôvodný, z osemdesiatych rokov. Vďaka daru, budú mať rodiace ženy odteraz pohodlie aj pri plnej vyťaženosti pôrodnice. Polohovateľné pôrodné lôžka sú oproti tým pôvodným širšie a komfortnejšie. Elektrickým ovládaním je možné nastaviť ich do rôznych polôh.
Pre rodiacu ženu je možnosť zvoliť si vyhovujúcu polohu úľavou, čo môže prispieť k úspešnému priebehu pôrodu.

Na obr. – zľava Doc. MUDr. Tibor Bielik,PhD. prednosta kliniky, Ing. Jozef Vahančík, predseda predstavenstva COOP Jednota Krupina, SD, PhDr. Bc. Elena Drapáčová, vedúca sestra kliniky a MUDr. Vladimír Baláž, PhD. riaditeľ nemocnice

Snahu nemocnice o zlepšovanie podmienok mamičiek v ich dôležitej životnej chvíli dokazujú aj minuloročné vybudovanie traktu s piatimi nadštandardnými izbami na šestonedelí, či rekonštrukcia kúpeľne a WC na pôrodných sálach.Prínos daru vyzdvihol riaditeľ nemocnice slovami: „Zvyšovanie komfortu rodičiek a kvality zdravotnej starostlivosti v našej pôrodnici patrí medzi priority vedenia nemocnice. Nové pôrodné lôžko našu snahu významne podporí.

image_pdfimage_print