Pôrodné asistentky majú 5. mája svoj medzinárodný deň

Pôrodná asistentka sprevádza ženu počas najkrajšieho okamihu. Dennodenne zažívajú zázrak narodenia nového života.
Sú sprievodkyňami ženy, počas dlhých a bolestných hodín pôrodu, kým sa stanú matkami. Sú im oporou a poskytujú jej potrebnú podporu, starostlivosť a radu aj v priebehu tehotenstva a v popôrodnej dobe.

V našej nemocnici pracuje na II. Gynekologicko – pôrodníckej klinike SZU 47 pôrodných asistentiek a ročne pomôžu na svet vyše tisícke detí.

Ďakujeme im za starostlivosť a želáme im k ich sviatočnému dňu veľa entuziazmu, empatie a radosti z ich krásneho povolania.
K prianiu sa pripája aj ich vedúca pôrodná asistentka PhDr. Elena Drapáčová:
Prajem nám všetkým – pôrodným asistentkám, aby sme svoju prácu vždy robili s láskou k zrodeniu, aby sme mohli pracovať ako samostatný profesionál s láskavým srdcom a načúvajúcim prístupom k našim tehotným a rodiacim ženám.