Pomôžeme pri víkendovom skríningu

Pomôžeme pri víkendovom skríningu

Počas víkendu 23.-24.1.2021 nás aj v Banskej Bystrici čaká skríningové testovanie na Covid -19.

Medzi devätnástimi, Mestom Banská Bystrica zriadenými odberovými miestami bude aj naše Mobilné odberové miesto na antigénové testovanie na Mičinskej ceste.

Odberové miesto počas víkendov štandardne nie je v prevádzke.

Na víkendové testovanie na každé odberové miesto v našom meste, je potrebné sa vopred registrovať na stránke: https://www.banskabystrica.sk/testovanie

Na odberové miesto na Mičinskej sa môžete ísť dať otestovať aj počas pracovných dní. V pracovné dni sa neobjednáva.

Testovanie antigénovým testom zabezpečíme pre rodinných príslušníkov našich zamestnancov v nemocnici v pondelok 25.1.  Zamestnancov testujeme v pravidelných intervaloch.

Cieľom celoplošného skríningu je zachytiť čo najväčší počet infekčných ľudí, stiahnuť ich do domácej izolácie a zamedziť tak šíreniu ochorenia COVID-19 je cieľom skríningového pretestovania od 18. do 26. januára.

O celoslovenskom testovaní rozhodla na svojom rokovaní vláda, ktorá zároveň predĺžila zákaz vychádzania do 7. februára. Po celoplošnom skríningu bude od 27. januára podmienkou cesty do práce, ktorá nemôže byť vykonávaná z domu, negatívny PCR alebo antigénový test. Rovnako bude podmienka negatívneho testu platiť aj pre pobyt v prírode, nebude sa však týkať mládeže do 15 rokov a seniorov nad 65 rokov. 

image_pdfimage_print