Počet robotom asistovaných zákrokov sa v minulom roku zvýšil

Domov / Nezaradené / Počet robotom asistovaných zákrokov sa v minulom roku zvýšil
Počet robotom asistovaných zákrokov sa  v minulom roku zvýšil

Počet robotom asistovaných zákrokov sa v minulom roku zvýšil

Roboticky asistované operácie sú vo FNsP FDR zabehnutý program. V roku 2013 sme urobili 175 robotických operácií, čo je oproti roku 2012 o 20 viac. Z celkového počtu bolo 148 operácii urologických a 27 gynekologických. Od inštalovania systému da Vinci v roku 2011 absolvovalo zákrok za asistenice robota už 432 pacientov.
„Hlavnou výhodou roboticky asistovanej chirurgie je minimálny chirurgický prístup, vysoká presnosť operácie, krátka doba hospitalizácie a rýchla rekonvalescencia. Pacienti sa po robotickej operácii zotavujú podstatne lepšie ako po inom type operácie.“ Zhodnotil výhody roboticky asistovaných výkonov MUDr. Vladimír Baláž, Phd., vedúci robotického centra vo FNsP FDR v Banskej Bystrici.
Roboticky asisovaná chirurgia sa v našej nemocnici využíva ako účinná lieča lokalizovaného nádoru prostaty, gynekologických malignít a vývojových chýb obličiek. Pacienti na roboticky asistovaný zákrok u nás nečakajú, sú operovaní priebežne. Na zákroky ktoré sa operujú robotickým systémom daVinci máme vybudovanú vlastnú operačnú sálu. Pacient si za tento vysokošpecifický zákrok dopláca len 200 €, ostatné náklady uhrádza poisťovňa.

MG 3853 a resize290
image_pdfimage_print