Pacientom po úrazoch a operáciách ruky a prstov pomáha nová rehabilitačná pomôcka

Naši pacienti na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie majú pri rehabilitácií nového pomocníka – motodlahu.

Zariadenie pomôže najmä pacientom po úrazoch a operáciách ruky a prstov, po artroskopických operáciách s rekonštrukciou väzov, u ktorých pretrváva výrazné obmedzenie rozsahu pohybu. Liečba motodlahou je bežnou súčasťou už včasnej pooperačnej rehabilitácie.

Motodlaha ponúka širokú škálu možností pre pasívny pohyb ruky a umožňuje pohyb v kĺboch predlaktia, zápästia, palca a ostatných prstoch.

Rehabilitácia s využitím motodlahy prináša pacientom viacero benefitov:

1. Zabraňuje stuhnutiu kĺbov.
  2. Urýchľuje zotavenie pooperačného rozsahu pohybu.
  3. Podporuje hojenie kĺbových chrupaviek.
  4. Poskytuje okamžitý pooperačný nepretržitý pasívny pohyb.
  5. Znižuje dobu hospitalizácie.
  6. Znižuje potrebu liekov proti bolesti,…

Motodlahu Kinetec Maestra sme pre našich pacientov mohli zakúpiť aj vďaka finančnému príspevku Banskobystrického samosprávneho kraja v hodnote 2500€. Celková cena prístroja bola 6 950 €.