Pacienti po amputácii sa dočkali adekvátnej rehabilitačnej starostlivosti

Domov » Blog » Nezaradené » Pacienti po amputácii sa dočkali adekvátnej rehabilitačnej starostlivosti
Pacienti  po amputácii sa dočkali adekvátnej rehabilitačnej starostlivosti

Pacienti po amputácii sa dočkali adekvátnej rehabilitačnej starostlivosti

FNsP F.D. Roosevelta uviedla do prevádzky rehabilitačné pracovisko pre pacientov po amputácií končatín. Na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie pre nich zrekonštruovali a vybavili individuálnu telocvičňu a vybudovali rehabilitačný náučný chodník, jediný svojho druhu na Slovensku.
S rehabilitačným cvičením je nevyhnutné začať pod dozorom fyzioterapeuta už od prvých dní po ukončení hospitalizácie.
Nie vždy má však pacient v blízkosti bydliska zdravotnícke zariadenie, ktoré má pre rehabilitáciu vytvorené podmienky a stáva sa, že začne rehabilitovať až o niekoľko mesiacov, keď sa dostane na rehabilitačný pobyt v liečebných kúpeľoch.
Ak pacient začne s rehabilitáciou až po niekoľkých mesiacoch, môžu nastať komplikácie ako kontraktúry, neforemný kýpeť, problémy s nácvikom chôdze, protéza nesedí, na koži môžu vznikať bolestivé odierky.
Pre pacientov po amputácii z Banskobystrického okresu a okolia predstavuje vybudované pracovisko dostupnejšiu rehabilitačnú starostlivosť.
Rehabilitačné pracovisko bolo vybudované z finančného daru 10, 4 tis. € od spoločnosti ORTOPROplus, spol. s r.o. za čo im aj v mene pacientov ďakujeme.

Na obr. : Pacientka trénuje chôdzu s protézou na novom rehabilitačnom chodníku, kde na malom priestore má k dispozícii rôzne povrchy po akých vonku bežne chodíme – tráva, štrk, dlaždice…

Zdroj: FNsP FDR