Ocenenie Purpurové srdce pre neonatologičku MUDr. Miladu Moškovú

    Svojimi skúsenosťami prispela k rozvoju Perinatologického centra, ktoré patrí už dlhé roky k najúspešnejším centrám v rámci znižovania novorodeneckej úmrtnosti a starostlivosti o extrémne nezrelých novorodencov.

    Pre väčšinu rodičov je narodenie dieťatka tým najkrajším a najvzácnejším životným okamihom. Niekedy sa však veci skomplikujú a dieťatko sa na svet vypýta predčasne. Ešte pred desiatimi rokmi, by niektoré bábätká nemali šancu na prežitie. Dnes dokážu odborníci za asistencie modernej medicíny zachrániť aj extrémne nezrelých novorodencov.
    Jedna z týchto úžasných ľudí, neonatologička MUDr. Milada Mošková získala ocenenie Purpurové srdce 2019. Ocenenie, ktoré každoročne udeľuje OZ Malíček osobnostiam, ktoré významne prispeli k zlepšeniu podmienok v starostlivosti, osvety o predčasných pôrodoch a následnej starostlivosti o predčasne narodené deti. Milada Mošková bola ocenená v kategórii osobnosť Neonatologickej sekcie Slovenskej pediatrickej spoločnosti.
    MUDr. Milada Mošková patrí k významným odborníkom, ktorí väčšinu svojho profesijného života pôsobili v našej nemocnici. Svojimi skúsenosťami prispela k rozvoju Perinatologického centra, ktoré patrí už dlhé roky k najúspešnejším centrám v rámci znižovania novorodeneckej úmrtnosti a starostlivosti o extrémne nezrelých novorodencov. Začínala ako lekárka, bola zástupkyňou primára a v rokoch 2005 – 2015 aj primárkou Novorodeneckého oddelenia, na ktorom (dnes už Neonatologickej klinike SZU) pôsobí dodnes.
    PANI DOKTORKE ÚPRIMNE BLAHOŽELÁME A V MENE NAŠICH NAJMENŠÍCH PACIENTOV ĎAKUJEME ZA JEJ LÁSKAVÚ STAROSTLIVOSŤ.