Medzinárodný deň pôrodných asistentiek

  Už od roku 1992 si 5. mája pripomíname Medzinárodný deň pôrodných asistentiek.
  Medzinárodný deň pôrodných asistentiek

  Sú súčasťou príchodu na svet toho najväčšieho zázraku. Sú veľkou podporou všetkých žien, ktoré sa rozhodli priviesť na svet nového človiečika.

  Ich poslaním je byť oporou žene nie len počas pôrodu, ale aj počas tehotenstva a v popôrodnom období. Ku svojej práci pristupujú s citom, maximálnym rešpektom a úctou k žene.

  Ich práca je nádherná, jedinečná a sú pre nás nenahraditeľné.

  V našej nemocnici pracuje aktuálne 44 pôrodných asistentiek. Nestretnete ich len priamo na pôrodnej sále, o ženy sa starajú už počas tehotenstva na ambulanciách, pred pôrodom na oddelení a tiež aj po pôrode na šestonedelí.

  ,,Na našej klinike sa snažíme ženám poskytnúť odbornosť a ľudskosť. Pôrodné asistentky pracujúce na rôznych úsekoch kliniky - ambulantná časť, gynekológia, perinatológia, gynekologická JIS, šestonedelie, pôrodný sál,…Do svojej práce vkladajú nielen odbornosť, ale aj svoje srdce. Chcem všetkým mojim kolegyniam - pôrodným asistentkám - úprimne poďakovať za to, čo robia a ako to robia, napriek tomu, že nemôžu plne realizovať svoje kompetencie," PhDr. Elena Drapáčová, vedúca pôrodná asistentka.