Operačné sály a urgentný príjem po rekonštrukcii

Domov / Nezaradené / Operačné sály a urgentný príjem po rekonštrukcii
Operačné sály a urgentný príjem po rekonštrukcii

Operačné sály a urgentný príjem po rekonštrukcii

Vo Fakultnej nemocnici F. D. Roosevelta Banská Bystrica prebehla v rokoch 2011 až 2013 najväčšia rekonštrukcia v histórii nemocnice, ktorá znamenala obrovský prínos pre kvalitu a rozvoj poskytovanej zdravotnej starostlivosti.
Kompletnou prestavbou prešiel blok, v ktorom sa nachádzajú centrálne operačné sály, urgentný príjem a centrálna sterilizácia.

Fotogaléria – čítaj ďalej…

Výsledkom rekonštrukcie je:
– Dvanásť zrekonštruovaných a štyri nové operačné sály vybavené najmodernejšími technológiami a zdravotníckou technikou, dosahujúce štandard vyspelých európskych krajín a poskytujúce široký priestor na ďalší rozvoj chirurgických odborov.
– Moderné Oddelenie urgentného príjmu s efektívnejším manažmentom pacienta, vybavené digitálnym RTG a CT.
Na oddelení bola vybudovaná zákroková sála, kde je možné operovať pacienta bezprostredne ohrozeného na živote. Zrekonštruované a dovybavené priestory umožňujú lepšiu pripravenosť nemocnice na prípadné hromadné nešťastia.
– Prebudované priestory centrálnej sterilizácie vybavené najmodernejšími sterilizátormi a umývačkami zabezpečujú dôkladnú dezinfekciu a sterilizáciu s monitorovaním celého cyklu.
Komplexná rekonštrukcia operačných sál, urgentného príjmu a centrálnej sterilizácie sa uskutočnila vďaka finančnej podpore Európskej únie a Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Prostredníctvom Operačného programu Zdravotníctvo, ktorého riadiacim orgánom bolo Ministerstvo zdravotníctva SR, boli do projektu rekonštrukcie v našej nemocnici z fondov EU investované prostriedky v celkovej výške 26,5 milióna Eur.


Urgentný príjem

View the embedded image gallery online at:
https://www.fnspfdr.sk/index.php/component/content/article/81-media-a-prezenacia/archiv-lankov/384-operacne-saly-a-urgentny-prijem-po-rekonstrukcii#sigFreeId899ba11a96
Centrálne operačné sály

View the embedded image gallery online at:
https://www.fnspfdr.sk/index.php/component/content/article/81-media-a-prezenacia/archiv-lankov/384-operacne-saly-a-urgentny-prijem-po-rekonstrukcii#sigFreeIdceba8bb9fa
Centrálna sterilizácia

View the embedded image gallery online at:
https://www.fnspfdr.sk/index.php/component/content/article/81-media-a-prezenacia/archiv-lankov/384-operacne-saly-a-urgentny-prijem-po-rekonstrukcii#sigFreeId17b82cc447

image_pdfimage_print