Domov / Uncategorized @sk / Oddelenie neonatológie a JIRS si vďaka LIDLu doplnilo vybavenie o dva špičkové inkubátory

Zástupcovia nemocnice prevzali v stredu 8. júla 2015 od spoločnosti Lidl dva inkubátory. Lidl venoval nemocnici život zachraňujúce prístroje v rámci projektu „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“.

„Oddelenie neonatológie a JIRS je súčasťou jedného zo šiestich Perinatologických centier na Slovensku. Dosahovanými výsledkami liečby o kriticky chorých novorodencov je dlhodobo jedno z najlepších. Doplnenie technického vybavenia oddelenia o dva nové inkubátory významne podporí poskytovanie tej najkvalitnejšej starostlivosti o našich maličkých pacientov,“ vyjadrila riaditeľka nemocnice Ing. Miriam Lapuníková, MBA. „Vyjadrujeme veľké a úprimné poďakovanie spoločnosti LIDL za to, že myslí na našich najmenších pacientov. Na našom oddelení potrebuje ročne vysokošpecializovanú starostlivosť približne 300 novorodencov. Darované inkubátory nám umožnia vytvoriť najoptimálnejšie prostredie a podporu pre všetkých ťažko chorých novorodencov, vrátane tých predčasne narodených. Pevne verím, že táto inšpiratívna, vzácna spolupráca s firmou LIDL bude pokračovať aj v budúcnosti.“ povedala MUDr. Jana Nikolinyová primárka Oddelenia neonatológie a JIRS.
Na obr.: zľava, Tomáš Bezák z LIDL, MUDr. Jana Nikolinyová, primárka Oddelenia neonatológie a JIRS a Ing. Miriam Lapuníková, riaditeľka nemocnice.

S podporou zákazníkov spomenutého reťazca sa takýmto spôsobom podarilo podporiť štrnásť detských nemocníc z desiatich slovenských miest. Celkovo získali pracoviská, ktoré poskytujú starostlivosť najmenším pacientom tridsaťštyri inkubátorov v hodnote 600 000 eur. Spolu s prístrojmi získajú detské nemocnice aj servisné prehliadky na obdobie desiatich rokov.Od 11. mája mohli zákazníci spoločnosti Lidl za každých 20 € nákupu získať jednu z troch audiorozprávok – Soľ nad zlato, Tri prasiatka, Janko Hraško – za symbolické jedno euro. Obchodný reťazec sa zaviazal zakúpiť inkubátory vo výške celého výnosu z projektu. „S podporou našich zákazníkov sa nám spoločne podarila veľká vec, štrnásť nemocníc získa vďaka projektu ´Rozprávky, ktoré potešia všetky deti´ inkubátory v hodnote 600 000 eur. Veríme, že tieto prístroje pomôžu zachrániť a skvalitniť životy tisícok detí, ktoré musia o to najdôležitejšie – zdravie – tvrdo bojovať od svojich prvých chvíľ,“ uviedol Martin Nagy, konateľ spoločnosti Lidl Slovenská republika. „Ďakujeme našim zákazníkom, odbornému garantovi projektu Ministerstvu zdravotníctva Slovenskej republiky a spoločnosti Dräger, partnerovi projektu,“ uzavrel Nagy.
Prínos projektu zhodnotil aj minister zdravotníctva Viliam Čislák: „Tento projekt vnímam pozitívne nielen ako minister zdravotníctva, ale aj ako lekár a rodič. Navyše, skĺbenie hodnotného posolstva najznámejších rozprávok s pomocou detským pacientov je zmysluplné a má aj ďalší, pre deti obohacujúci rozmer. Podpora kvalitnejšieho poskytovania zdravotnej starostlivosti našim najmenším pacientom je vždy vítaná.