Ocenenie BIELE SRDCE získala ďalšia sestra z našej nemocnice – Natália Nagyová

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek aj tento rok rozdala ocenenia výnimočným zdravotníčkam. BIELE SRDCE si 25. septembra 2020 odnieslo 31 sestier a pôrodných asistentiek
Jednou z nich je aj naša kolegyňa z II. Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU Natália Nagyová.

Srdečne jej blahoželáme a želáme veľa zdravia, pohody v súkromnom živote a odhodlania a naplnenia v práci s pacientmi

Anestéziologické sestry sú špecializovaná kategória. Sú to práve tie, ktoré sa starajú o pacientov v kritickom stave a na umelej pľúcnej ventilácii. Sú nepostrádateľné aj na operačnej sál pri pacientovi v anestéze.

Natália Nagyová

Dôvodov, prečo oceniť magisterku Natáliu Nagyovú je hneď niekoľko. Jej vysoká erudícia a aktívny prístup k práci je len kvapkou v mori. Po úspešnom absolvovaní Strednej zdravotníckej školy vo Zvolene začala pracovať ako ženská sestra na gynekologicko-pôrodníckom oddelení v Okresnom ústave národného zdravia v Rimavskej Sobote. Neskôr ako anestéziologická sestra v Mestskej nemocnici v Banskej Štiavnici a Nemocnici s poliklinikou vo Zvolene.
Okrem práce na Slovensku má skúsenosti aj s prácou v zahraničí, keďže pracovala ako anestéziologická sestra v Jesenickej nemocnici v Českej republike. Ako sestra si skúsila prácu aj na Krajskom operačnom stredisku záchrannej zdravotnej služby, kde bola dennodenne v kontakte s rôznymi krízovými situáciami.
Okrem toho, že v súčasnosti pracuje na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny vo Fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici, sa ako predsedníčka Základnej odborovej organizácie sestier a pôrodných asistentiek v tejto nemocnici podieľa na neustálom zlepšovaní pracovných podmienok sestier a pôrodných asistentiek.
Na základe nominácie komory sestier, bola v roku 2017 ministrom zdravotníctva menovaná za členku Dozorného orgánu Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.