Objednať vyšetrenie alebo opakovaný predpis lieku si môžu pacienti už aj online

Na webovej stránke nemocnice www.fnspfdr.sk nájdu pacienti menu ONLINE služby, v ktorom si zvolia príslušnú možnosť  Objednaj na vyšetrenie alebo Objednaj e-recept. Podľa požiadaviek vyplnia formulár a odošlú ho.

Online objednanie na vyšetrenie

Objednať sa online na vyšetrenie je zatiaľ možné na vybrané ambulancie, ich zoznam však budeme postupne rozširovať. Termín vyšetrenia bude pacientovi oznámený na e-mailovú adresu, ktorú  uviedol vo formulári do 24 hodín.

Na ambulancie, ktoré nie sú v ponuke online formulára, sa naďalej objednáva telefonicky alebo osobne na ambulancii.

Online objednanie opakovaného  predpisu lieku na e-recept

Online si môže pacient objednať len predpis lieku, ktorý mu už lekár na ambulancii FNsP F.D. Roosvelta naordinoval a má ho užívať pravidelne a dlhodobo.  Liek môže predpísať aj lekár rovnakej špecializácie z FNsP F.D.Roosevelta, ktorý daný liek neordinoval. Liek bude predpísaný najneskôr do 5 pracovných dní .
Pacient nájde informáciu, že má liek už predpísaný, v aplikácii v mobile alebo e-pobočke na internetovej stránke svojej zdravotnej poisťovne,  alebo sa môže informovať v lekárni , kde si liek môže zároveň aj vyzdvihnúť.

Formuláre je potrebné vyplniť presne podľa nastavených požiadaviek. Nedostatočne zadané údaje  môžu vybavenie služby znemožniť.

Zavedenie online služieb je aj reakciou na výrazný nárast dopytu po vyšetrení na špecializovaných ambulanciách v nemocnici. Vplyvom zmeny legislatívy došlo aj k nárastu volajúcich pacientov s požiadavkou na predpis lieku.

Skvalitňovanie služieb pre pacientov považujeme za jednu z našich priorít. Veríme, že nová služba urýchli proces objednávania, zníži počty telefonátov na ambulanciách a infocentre a pacient sa komfortnejšie  dostane k termínu vyšetrenia alebo receptu na liek, ktorý potrebuje,“ vysvetlila Miriam Lapuníková, riaditeľka nemocnice.

Vo FNsP F.D. Roosevelta Banská Bystrica ordinuje 81 špecializovaných ambulancií. Pred pandémiou, v roku 2019 vyšetrili 471 tisíc pacientov. Napriek pandemickému roku a rôznym obmedzeniam vzrástol počet ambulantných pacientov v roku 2021 na 546 tisíc.

V najbližšej dobe nemocnica pripravuje aj službu online rezervácie lieku vo verejnej lekárni.

Objednať sa na vyšetrenie online je možné zatiaľ na ambulancie:

Objednať si online predpis lieku na e-recept je možné zatiaľ na týchto ambulanciách

Alergologická ambulancia