Nový veľkokapacitný zásobník kvapalného kyslíka pre pacientov s Covid-19

Nový veľkokapacitný zásobník kvapalného kyslíka pre pacientov s Covid-19

Väčšine pacientov s ochorením Covid – 19, ktorí sú hospitalizovaní na oddelení infektológie, je ako súčasť symptomatickej liečby podávaný medicinálny kyslík. Pacientom s ťažkým priebehom je nutné podávať nosovú kyslíkovú terapiu s vysokým prietokom, pri ktorej je spotreba kyslíka ešte výraznejšia.

 

Jeho spotreba nám  počas pandémie enormne stúpla a  naši kolegovia z oddelenia údržby museli meniť kyslíkové fľaše  aj každé dve  hodiny, čo bolo logisticky veľmi náročné.

Rozvod medicinálneho kyslíka v infekčnom pavilóne nebol dimenzovaný na taký počet lôžok ako je v súčasnosti nevyhnutné.

 

Preto sme sa rozhodli pre zabezpečenie oxygénoterapie pacientov  vybudovať veľkokapacitný zásobník s objemom 7 ton kvapalného kyslíka. Vybudovali sme nové hlavné rozvody medicinálneho kyslíka  na jednotlivé poschodia a na ďalšie izby pacientov, pomocou ktorých  dokážeme  zabezpečiť plynulú dodávku  kyslíka pre pacientov flexibilnejšie a jednoduchšie.

 

Po niekoľkých mesiacoch evidujeme konečne pokles počtu pacientov s Covid -19 a pevne veríme, že tento trend bude pokračovať a podávanie kyslíka budú naši pacienti potrebovať čoraz menej.

Aktuálne máme v nemocnici hospitalizovaných 51 pacientov, čo je v porovnaní s maximom 127 na začiatku marca, potešiteľný pokles. 

image_pdfimage_print