NOVÝ REBOX UVOĽNÍ SVALY A UĽAVÍ OD BOLESTI

Domov / Uncategorized @sk / NOVÝ REBOX UVOĽNÍ SVALY A UĽAVÍ OD BOLESTI
NOVÝ REBOX UVOĽNÍ SVALY A UĽAVÍ OD BOLESTI

NOVÝ REBOX UVOĽNÍ SVALY A UĽAVÍ OD BOLESTI

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie (OFBLR) FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica od leta rozšírilo široké spektrum terapeutických procedúr o nový rebox.

„S reboxom dosahujeme u našich pacientov výborné výsledky liečby, ale prístroj ktorý sme na poskytovanie tejto terapie vlastnili od roku 2002 bol technicky zastaraný. Potrebovali sme kúpiť nový, čo sa nám s finančnou podporou BBSK podarilo. Na našom oddelení používame prístroj najčastejšie pri ochoreniach chrbtice, pri stavoch pred a po operácii medzistavcových platničiek, pri chronických bolestiach hlavy. Rovnako častým dôvodom použitia je preťaženie pohybového aparátu , stavy po úrazoch a degeneratívne ochorenia ramenného a bedrového kĺbu,“ približuje využitie primárka oddelenia MUDr. Gabriela Majeríková.

BBSK

Pomocou prístroja Rebox aplikujeme dotykom malej neinvazívnej elektródy jednosmerný vysokofrekvenčný prúd. Účinkom tohto prúdu sa vykompenzuje lokálne prekyslenie organizmu , čo má za následok optimalizáciu lokálnej koncentrovanej iónovej rovnováhy. Na mieste aplikácie prúdu dochádza k rozšíreniu ciev a uvoľneniu hladkého aj priečne pruhovaného svalstva. Zrýchľuje sa látková výmena, stimuluje metabolizmus, čo spolu s analgetickým účinkom podporuje proces hojenia.
Výhodou je, že spolu s novým reboxom majú na oddelení teraz dva prístroje a okrem ambulantných pacientov môžu tento druh terapie poskytovať aj hospitalizovaným pacientom na lôžku. Prístroj je prenosný.

Za jeden rok poskytnú na rehabilitačnom oddelení terapiu reboxom takmer 3100 pacientom.

Na prístroj získala nemocnica prostriedky z dotácie Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý prispel na zakúpenie prístroja sumou 1 844 € EUR.

image_pdfimage_print