Novou hlavnou odborníčkou MZ SR pre ošetrovateľstvo je PhDr. Monika Trnovcová

Novou hlavnou odborníčkou MZ SR pre ošetrovateľstvo je PhDr. Monika Trnovcová

Hlavnou odborníčkou Ministerstva zdravotníctva SR v odbore ošetrovateľstvo sa stala od 1. novembra 2022 námestníčka pre ošetrovateľstvo našej nemocnice PhDr. Monika Trnovcová. Pridala sa tak k ďalším kolegom, ktorí zastávajú túto významnú funkciu pre celú Slovenskú republiku. Úlohou hlavných odborníkov je najmä odborná spolupráca s ministerstvom v rámci poskytovania zdravotnej starostlivosti.

PhDr. Monika Trnovcová začínala v našej nemocnici ako sestra už v roku 1992 pričom si za tie roky prešla niekoľkými pozíciami. Už 18 rokov pôsobí na riadiacej pozícii ako námestníčka pre ošetrovateľstvo, kde má na starosti stovky našich sestier, pôrodných asistentiek a ostatný zdravotnícky personál.

Svoje vedomosti a skúsenosti aktívne využíva na zefektívňovanie procesov v ošetrovateľskej starostlivosti, spolupracuje pri návrhoch na zjednodušenie ošetrovateľskej dokumentácie, pri tvorbe študijných programov pre špecializačné študijné programy, na príprave legislatívnych zmien a postupov pre zdravotnícke zariadenia.

Za svoju náročnú prácu získala v roku 2019 prestížne ocenenie Biele srdce, ktoré každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek.

Gratulujeme a ďakujeme, že týmto reprezentujete aj našu nemocnicu.

image_pdfimage_print