NOVÉ TELEVÍZORY ZABAVIA DETI NA INFEKČNOM ODDELENÍ

Domov / Uncategorized @sk / NOVÉ TELEVÍZORY ZABAVIA DETI NA INFEKČNOM ODDELENÍ
NOVÉ TELEVÍZORY ZABAVIA DETI NA INFEKČNOM ODDELENÍ

NOVÉ TELEVÍZORY ZABAVIA DETI NA INFEKČNOM ODDELENÍ

Tri nové TV prijímače a tri DVD prehrávače odteraz spríjemnia pobyt detským pacientom na Oddelení infektológie FNsP F.D. Roosevelta Banská Bystrica.

Elektroniku a 20 ks edukačných a rozprávkových DVD oddeleniu darovala Nadácia Volkswagen Slovakia. „Nákupom televízorov na izby detských pacientov sme chceli napomôcť odstrániť pocit osamelosti a syndróm bieleho plášťa, zvýšiť záujem o vzdelávanie cudzích jazykov a pomocou videí prepojiť liečenie s vyučovaním,“ približuje ciele projektu nadácia.

Na banskobystrickej infektológii sú hospitalizované deti s rôznymi infekčnými ochoreniami. Ročne tu hospitalizujú viac ako 500 detí. Vzhľadom na povahu ochorení liečebný

dvd 290

proces prebieha v izolácii na izbách. Za tými školopovinnými prichádza nemocničný pedagóg a popri liečbe dobiehajú aj školské učivo. „Malí pacienti si u nás musia poležať aj niekoľko dní. Možnosť sledovať rozprávky im spríjemni ťažké chvíle trávené v nemocnici a edukačné DVD spestrí vyučovací proces. Chceme sa týmto v mene našich najmenších pacientov Nadácii Volkswagen Slovakia za ich dar veľmi pekne poďakovať,“ uviedla Diana Vološinová, primárka Oddelenia infektológie.

Hodnota daru predstavuje výšku 1000 €.

image_pdfimage_print