NEONATOLOGICKÁ KLINIKA ZORGANIZOVALA NETRADIČNÚ ZBIERKU

Domov » Blog » Nezaradené » NEONATOLOGICKÁ KLINIKA ZORGANIZOVALA NETRADIČNÚ ZBIERKU
NEONATOLOGICKÁ KLINIKA ZORGANIZOVALA NETRADIČNÚ ZBIERKU

Kolektív Neonatologickej kliniky SZU pri FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica a ich OZ Človiečik dňa 16. novembra 2017 pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí zorganizoval netradičnú akciu na podporu oddelenia, kde ročne zachránia a pomôžu stovkám predčasne narodených a kriticky chorých novorodencov.

neonat ESC2 290

V Europa Shoping centre v Banskej Bystrici predávali drobné výrobky, ktoré na túto príležitosť vlastnoručne vyhotovili personál kliniky a žiaci zo Základnej školy Spojová. Predajom svietnikov, srdiečok, obrázkov a ďalších milých drobností vyzbierali spolu 1320 €, ktoré použijú na dovybavenie Neonatologickej kliniky SZU.

Cieľom podujatia bolo návštevníkom priblížiť náročnosť starostlivosti o predčasne narodených a kriticky chorých novorodencov. V stánkoch s výrobkami bol totiž počas celého dňa k dispozícii personál Neonatologickej kliniky. Záujemcovia si na vlastné oči mohli pozrieť ako vyzerá inkubátor a súčasťou akcie bola aj výstava fotografií malých odchovancov kliniky.