Na urgentnom príjme máme najrýchlejší rőntgen na Slovensku

Na urgentnom príjme vyšetrujeme a diagnostikujeme pacientov pomocou nového výkonného röntgenu s prvkami využitia umelej inteligencie.
    Na urgentnom príjme máme najrýchlejší rőntgen na Slovensku

Počas vyšetrení na urgentnom príjme je rýchlosť diagnostiky a zistenia príčiny zhoršeného zdravotného stavu pacienta kľúčová a lekári neraz počítajú pri záchrane života minúty.  Zistiť rozsah zranenia, zlomeniny či úrazu v nemocnici už pomáha novinka v oblasti zobrazovacej techniky – prístroj YSIO X.pree, ktorý je dvakrát rýchlejší ako ten predchádzajúci.

Rýchlosť nového prístroja umožní skrátiť čakanie pacientov na vyšetrenie a zvýšiť počet vyšetrených.

Okrem rýchlosti má prístroj aj ďalšie technologické vylepšenia, ktorých výsledkom sú aj kvalitnejšie snímky. Röntgen využíva 3D kameru, vďaka ktorej je pacient pod vizuálnym dohľadom.

Umelá inteligencia pomáha s presnejším zacielením a nastavením clony a expozičných parametrov. Obsluha ho vykonáva priamo v živom obraze z 3D kamery na dotykovej obrazovke.

Výhodou pre pacientov je najmä skrátená doba vyšetrenia. Vďaka neustálemu drobnohľadu nad pacientom pomocou 3D kamery je tiež zamedzené zbytočné opakovanie expozície žiarenia, čo zabezpečuje zníženie radiačnej dávky na pacienta.

Zaujímavosťou je, že prístroj vznikal aj na Slovensku v spolupráci s odborníkmi, ktorí s röntgenmi reálne pracujú.