Návšteva zástupcov nemocnice zo srbskej Vranje vo FNsP F.D.Roosevelta

Domov / Uncategorized @sk / Návšteva zástupcov nemocnice zo srbskej Vranje vo FNsP F.D.Roosevelta
Návšteva zástupcov nemocnice zo srbskej Vranje  vo FNsP F.D.Roosevelta

Návšteva zástupcov nemocnice zo srbskej Vranje vo FNsP F.D.Roosevelta

V dňoch 27. a 28. októbra 2015 navštívila FNsP F.D.Roosevelta delegácia zo Zdravotného centra Vranje zo Srbska.
Cieľom ich návštevy bolo získanie a výmena informácií pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti a zdieľanie skúseností z komplexnej rekonštrukcie operačných sál, centrálnej sterilizácie a urgentného príjmu. Počas dvoch dní absolvovali okrem vzájomných rozhovorov aj prehliadku spomenutých zrekonštruovaných prevádzok, ako aj Oddelenia centrálnych zákrokových sál a robotickej chirurgie, Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny a stravovacej prevádzky. „Veríme, že naše stretnutie, či prípadná spolupráca budú obojstranným prínosom pre zdravotnícke zariadenia, ako aj pre naše mestá Vranje a Banská Bystrica.“ uviedla na záver riaditeľka nemocnice Miriam Lapuníková, ktorá srbských lekárov počas návštevy nemocnice sprevádzala.

Na obr.: (zprava hore) Dr. Slobodan Stamenković – predseda zastupiteľstva mesta Vranje, Ing. Miriam Lapuníková, MBA – riaditeľka nemocnice, Dr. Goran Stanković – zástupca riaditeľa Zdravotného centra Vranje, Doc. MUDr. Igor Martuliak, PhD., Dragan Nešić, PhDr. (dole) Monika Trnovcová – námesníčka pre ošetrovateľstvo, Ing. Ivana Sklenková, ekonomicko-prevádzková námestníčka.