Namiesto triážneho stanu máme triážny domček

Triážni lekári vyšetrujú pacientov pred vstupom na urgentný príjem už niekoľko dní v takomto modulárnom domčeku.

Pred blížiacou sa zimou sme nahradili pôvodný stan vďaka pomoci banskobystrickej spoločnosti ECOstavby OK, s.r.o, ktorej divízia Frametech nám triážne miesto vybudovala na vlastné náklady.
Keďže je to stavba, vyrobená smart technológiami, hotová bola už za tri dni. Personálu tak poskytne adekvátne podmienky a zázemie počas nadchádzajúcich zimných mesiacov.

Pacienti prichádzajúci na urgentný príjem musia pred vstupom absolvovať triáž, kde im lekár zmeria teplotu a podľa epidemiologickej anamnézy určí potenciálne riziko nákazy. Tento úkon je dôležitý, aby pacienti s podozrením alebo s už potvrdenou pozitivitou na koronavírus boli vyšetrovaní izolovane a nerozšírili tak počas vyšetrenia nákazu medzi ďalších pacientov a personál.

Spoločnosti ECOstavby OK, s. r. o. a jej divízií Frametech veľmi pekne ďakujeme za podporu.