NA URGENTNOM PRÍJME MAJÚ VĎAKA DARU NOVÝ VIDEOBRONCHOSKOP

Domov / Aktuality / NA URGENTNOM PRÍJME MAJÚ VĎAKA DARU NOVÝ VIDEOBRONCHOSKOP
NA URGENTNOM PRÍJME MAJÚ VĎAKA DARU NOVÝ VIDEOBRONCHOSKOP

Nový flexibilný videobronchoskop získala FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica darom od nadácie slovenského obchodného reťazca COOP. Symbolický šek v hodnote 11 988 eur odovzdal vedeniu nemocnice minulý týždeň generálny riaditeľ COOP Jednota Slovensko, s.d Ján Bilinský a predseda predstavenstva spoločnosti COOP Jednota Krupina Jozef Vahančík.

„ Úprimne ďakujeme nadácii aj krupinskému spotrebnému družstvu za dlhoročnú podporu našej nemocnice. Videobronchoskop doplní vybavenie Oddelenia urgentného príjmu a bude lekárovi pomocou pri rýchlej diagnostike pacienta, ktorý má problémy s dýchaním. Práve na urgentnom príjme je nevyhnutné, aby mali zdravotníci dostupné vybavenie, ktoré im umožní rýchlo zistiť príčinu náhlej zmeny pacientovho stavu,“ približuje Miriam Lapuníková, generálna riaditeľka nemocnice.
Tenká flexibilná sonda na ktorej konci je kamera sa zavedie pacientovi cez dýchaciu trubicu do pľúc alebo priedušiek a lekár tak vie okamžite zistiť príčinu problému, ktorou môže byť prítomnosť cudzieho telesa, zápalu alebo nádoru. Lekár tak vie ihneď zhodnotiť stav a navrhnúť pre neho účinnú liečbu.

„Naša nadácia dlhodobo pomáha aj v oblasti zdravotníctva a prístroje každoročne darované našou nadáciou pomáhajú mnohým lekárom v mnohých slovenských nemocniciach,“ povedal Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednota Slovensko, ktorý je zároveň správca nadácie.

Nadácia COOP spolu s COOP Jednota Krupina, SD podporuje nemocnicu už od roku 2012. Vďaka ich každoročným finančným príspevkom má nemocnica nové pôrodné lôžko, injekčné dávkovače, nefroskop, polohovateľné postele a transportný vozík.